Miben különbözik a BME villamosmérnök alapkézése a mérnökinfótól?
Mik a főbb különbségek?
Hol több a matek?
Melyikkel jobbak az elhelyezkedési esélyek?
Kinek milyen tapasztalatai vannak a fent említett szakokkal kapcsolatban?
Elég sok különbség van, nehéz összefoglalni, első körben itt nézz körül: [link]
Talán mérnökinfón több a matek (mármint a nyers matek), de nem olyan sokkal, villanyon is van bőven, bár mondjuk számítástudományból kevesebb.
Mindkét szakkal jók az elhelyezkedési esélyek, vannak munkakörök (pl. beágyazott szoftverfejlesztés), amit mindkét szakkal betölthetsz. De nagy általánosságban könnyebben lesz a villamosmérnökből informatikus, mint fordítva.
Villamosmérnökként nyilván elfogult vagyok :)
A villamosmérnök villamosmérnök, akiből a hét bármely napján lesz nagyon értékes informatikus. A mérnökinformatikus viszont egy informatikus, akinek az életét megnehezítették mindenféle "mérnöki" tantárgyakkal, emiatt szopóágon van, és olyan tárgyakat tanul, amiket soha az életben nem fog használni semmire, más tárgyak rovására.
Hogy távolabbra ne menjek (BME BSc tanterv):
- Fizikai alapismeretek
- Fizika I.
- Mikro és mkarökonómia
- Jogi alapismeretek
- Digitális kompetenciák (ez mi a fene?)
- Köt. vál. gazd. és hum. ism. 1 (wtf?)
- Köt. vál. gazd. és hum. ism. 2 (wtf?)
- Villamos alapismeretek
- Digitális technika
- Számítógép-architektúrák (oké lehet, hogy ez kell)
- Kommunikációs hálózatok (mi a fenének?)
Ez, ha jól számolom, 10+1 fölösleges tárgy, ami azért nem kevés egy 6 féléves szakon. Majdnem minden félévre 2 fölösleges tárgy jut.
És mindeközben a halál fontos valószínűségszámítás és statisztika c. tárgyra egyetlen félév jut (még egy kereskedelem és marketing szakon is több van ebből, röhej), a szintén atom fontos algoritmuselméletre is jut 1 árva félév...
... most nézem a specializációkat, azok se javítanak a helyzeten...
Forrás: [link]
Miközben azért megnézel egy proginfó tantervet, sokkal-sokkal komolyabb minden elemében, egyszerűen más liga: [link]
#3: Nem kevés csúsztatás és tévedés csúszott az értékelésedbe, már a tényszerű adatok szintjén is.
A felsorolt 11 tárgy közül 5 a közismereti (gazdasági és humán) tárgyak 16 kredites blokkjához tartozik, ami az NFtv szerint minden képzésen kötelező mennyiség. Ezek nem a szakmai törzsanyaghoz (és nem is a természettudományos alapozó tárgyakhoz) tartoznak, így teljesen felesleges és hangulatkeltő felhozni ezeket.
A mérnökinformatikus szak 7 féléves.
Azt hiszem, ezek alapján kijelenthetjük, hogy nem abban a ligában játszol, amelyik érdemben összehasonlíthat képzéseket.
4. Mellébeszélhetsz, de erre mit mondasz? Ez is “csúsztatás”?
És mindeközben a halál fontos valószínűségszámítás és statisztika c. tárgyra egyetlen félév jut (még egy kereskedelem és marketing szakon is több van ebből, röhej), a szintén atom fontos algoritmuselméletre is jut 1 árva félév...
☝️ Hasonlítsd már össze a mérnökinformatika és a proginfó tantervét… az előbbiek mindent fele óraszámban tanulnak, mint az utóbbiak… statisztika 1 félév, algoritmusok 1 félév, az összes többit nem sorolom fel, de nézd meg, mennyivel komolyabb képzés a proginfó…
Ezek tények. Van esetleg tárgyilagos ellenvetésed, bizonyítékkal?
#5: Az, hogy 8 profilról pontozol, nem helyettesíti a tárgyilagosságot. Tárgyi tévedések mellett tendenciózusan próbáltad lehúzni a mérnökinformatikus képzést.
Pontosan azért ezekre a pontokra mutattam rá, mert ezekben nincs olyan kérdés, hogy "ez vagy az a fontosabb" - véletlenül vagy szándékosan, de hibás állításokat tettél.
Innentől kezdve nincsen értelme vitázni. Alapesetben érdemes lenne, de ha te hamis premisszákkal nyitsz, akkor értelmetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!