ELTE biológia alapszakon nincsenek specializációk/szakirányok?
De ez az egy van? Vagyis akkor nincsenek választható szakirányok… (?)
Hiszen ha egy van, akkor mindenki azt “választja”.
"Specializálódás a képzés második felében, a hallgatók érdeklődési területének megfelelő kötelezően választható tárgyak felvételével lehetséges."
Forrás: [link]
#4.
Az ELTE TTK-n szokott lenni a BSc szakoknál is specializáció…
Pl. matematika szakon is van:
Matematikus
Alkalmazott matematikus
Matematikai elemző
Fizikán is:
biofizikus
csillagász
fizikus
geofizikus
meteorológus
számítógépes fizikus
Földrajzon is:
megújuló energiaforrások
táj- és környezetföldrajz
regionális elemzőés
terület- és településfejlesztőés
turizmus
Földtudományon is:
csillagászat
geofizika
geográfia
geológia
meteorológia
térképészet és geoinformatika
Környezettanon is:
geofizika
geológia
környezetkutató
meteorológia
A kémia és a biológia az, ahol ezek szerint csak 1 van, a vegyész és a biológus.
#5.
Ha vannak specializációk, akkor honnan tudhatnám meg hogy mik azok?
Egyébként ez a mondta "Specializálódás a képzés második felében, a hallgatók érdeklődési területének megfelelő kötelezően választható tárgyak felvételével lehetséges." meglehet, hogy csak arra az 1 specializációra vonatkozik és tényleg mindenki azt választja.
#8.
Ezzel tisztában vagyok, de én külföldön szeretnék menni egy specifikusabb mesterszakra…
Az ELTE ebből a szempontból azért jó, mert nemzetközileg is jegyzett egyetem (300-400. hely), a többi magyar egyetem pedig nem igazán ismert külföldön.
Viszont hogyha másik egyetemen van már alapszakon olyan szakirány, ami jobban kapcsolódik ahhoz a területhez ami engem érdekel, akkor lehet hogy azzal jobban járok.
#9: Először is: külföldön egyetlen magyar egyetemet sem ismernek vagy tartanak sokra. Ez egy tipikus melldöngetős tévhit, amelyet egyes magyar egyetemek szeretnek hirdetni magukról. Ha külföldre akarsz menni, ebből a szempontból teljesen mindegy, melyik magyar egyetemről mész. Fogalmuk sincs és nem is érdekli ez a külföldi munkáltatókat vagy a posztgraduális képzések felvételi bizottságait. Én az ELTE-ről mentem posztgraduális képzésre Londonba, s ott azt sem tudták, hogy az ELTE-t eszik-e vagy isszák. Ez a kőkemény helyzet, bármennyire is fáj.
A specializáció pedig, ahol van, ott is talán csak a kreditek 15-20%-át érinti, s van, ahol még annyit sem. Ennek az az oka, hogy az egyes alapképzésekre központilag meg van szabva tól-ig határokkal a MAB akkreditációs bizottsága által, hogy hány kredittel kell lefedni az egyes részterületeket. Ez nagyon kevés mozgásteret hagy a specializációkra. Egy másik probléma a specializációkkal, hogy csak megfelelő számú jelentkező esetén indulnak, s ha túl sok a jelentkező egy specializációra, akkor a jelentkezők egy részét valószínűleg átirányítják egy másik specializációra. Ha ugyanis mondjuk egy laborban 15 hallgatónak van hely, és 17-en jelentkeznek, akkor azért a két többlethallgatóért nem fognak egy másik laboratóriumi órát is meghirdetni. De ha egy specializációra mondjuk csak hárman jelentkeznek, akkor azt jó eséllyel egyáltalán nem indítják el. S ha lecsúszol ilyesmi miatt egy specializációról, akkor már csak nagy nehézségekkel mehetsz át emiatt egy másik egyetemre, mivel a tantervek különböznek és a teljesített kreditek elfogadása nem garantált.
Egyébként ha nem az ELTE mellett döntesz, akkor Szegedet javaslom, mert az hasonló színvonalat jelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!