Gyógyzserészeket vagy a vegyészeket preferálják, ha laboratóriumi kutatásról van szó ((új (ható)anyagok és/vagy gyógyszerek előállítása))?
Természetesen attól függ milyen kutatás, de mindegyikhez általában felsőoktatási végzettség kell. Ha ahogy írtad hatóanyagok/gyógyszerek kutatására főleg biokémikusokat és ehhez hasonló végzettségeket keresnek. Csak gyógyszerészi végzettséggel nem nagyon lehet komolyabb kutatómunkát végezni.
Viszont vegyészként vegyészmérnök ként lehet kutatómunkákat végezni de általában nem biológia szférában. Például különböző műanyagok, energia tárolók, szerkezeti anyagok, vagy esetleg petrolkémiában kereshetnek vegyészmérnököket kutatásra.
De összességében a vegyész ág, sokkal egyszerűbb és kb ugyanazzal a fizetéssel jár mint a biokémikus vagy gyógyszerész. Viszont ugye attól is függ hogy melyik mennyire érdekel.
#1 hajrá, sok sikert!
#2 nyílván még nem elégszem meg a (osztatlan)mester gyógyszerészi diplomával, hanem jó lenne még egy PhD is utána...
Az ambícióm és a motivációm az az, hogy tudjam javítani az emberek életét, akár egy új vegyület alkotásával, ami környezetbarátabb stb... és az is, hogy a betegségekre hatékony gyógymódot kutassam.
Én vgyésznek tanultam... Elhagytam a pályát, egyszerűen nem lehetett elhelyezkedni. Vagy molekuláris biológiát (Biosz BSc, molbiosz MSc) kellett volna tanulnom, vagy gyógyszerészetet (osztatlan, doktori címmel jár), ha kutatómunkát akarok csinálni. Vagy maradok az egyetemen ösztöndíjért, vagy megyek kisebb laborokba technikusi melót csinálni. (Amivel nincs gond, csak nincs rendesen megfizetve). A vegyészeknek nincs olyan jó fizetése, mint a kutató gyógszerészeknek.
Ha újrakezdhetném, Biosz-molbiosz iránya mennék, ugyanis maga a képzés is jobban szegmentált, és több lehetőséged van már BSc-n is, míg a kémia BSc-n már eleve mesterszintű anyagot tanulsz, mesteren meg ugyanazt mégegyszer, csak szopatósabban.
(Informatikus lettem helyette.)
Én gyógyszerésznek tanulok, most fogok államvizsgázni. Hasonló cipőben jártam anno, én is kutatás orientált vagyok, végül a gyógyszerészet mellett tettem le a voksom. Szerintnem a gyógyszerészeti jó választás. Miért?
1. osztatlan képzés, nincs levelező, így később munka melett nem tudod vagy nagyon nehezen tudnád megcsinálni. A vegyészetet meglehet csinálni levelezőn is, sőt van olyan csoporttársam aki most végzés után tervez vegyészmérnök mesterre menni mert elfogadják a tárgyait.
2. Lehet kutatni, én is TDK-ztam a képzés alatt. AKi benne van a kutatásba tudja, hogy manapság PhD nélkül nem sok esélye van, így ha kutatni akarsz, mindegy milyen területre mész továbbtanulni, a PhD nagy valószínűséggel kelleni fog, szóval az fogja meghatározni a kutatásod később nem az hogy vegyész vagy gyógyszerész vagy. A képzés választás szerintem inkább azt adja meg milyen orientációt vinnél tovább magaddal (gyógyszer és élettudomány felé, kémiai szemlélettel (gyógyszerész) vagy full kémia, annak minden területe és azok műszaki dolgai (vegyészmérnök, persze itt is lehet gyógyszerekre specializálódni).
3. Gyógyszerészként mehetsz sok fele (klinika, kutatás, gyár, patika, szakigazgatás, stb), így ha végül a képzés végére meggondolod magad, van lehetőség bőven és munka mellett is pl. ha nem patikába dolgozol, lehet elmenni helyettesíteni ami jó kis mellékkereset lehet.
Összességében én ajánlom, ha van kérdésed szívesen válaszolok. Én jelentkeztem most PhD-ra, remélem szeptembertől ott folytatom.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!