Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy-számviteli FOSZK vs....

Pénzügy-számviteli FOSZK vs. szakirányú továbbképzés?

Figyelt kérdés

Mi ér többet a munkaerőpiacon: akármilyen BA diploma + pénzügy-számviteli FOSZK, vagy akármilyen BA diploma + pénzügy-számviteli témájú szakirányú továbbképzés?

Van egy BA szintű végzettségem teljesen más területen, de nem abban helyezkedtem el. Eddig pénzügyi területen dolgoztam adminisztratív, ügyintézői munkakörökben. Szeretnék valamilyen pénzügyi végzettséget szerezni, egyrészt alapvető pénzügyi ismeretek megszerzése végett, másrészt hogy jobban be legyek biztosítva álláskeresés esetén. Szerintetek mi érné meg jobban? Hogyan viszonyulnak ezekhez a képzésekhez a munkáltatók?



2022. febr. 7. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mérlegképes könyvelő képzés
2022. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Foszk egy vicc
2022. febr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2# vagyok, valaki írt privátot, hogy fejtsem ki miért vicc:

- Nem biztos, hogy rövidíti a képzést, az is lehetséges, hogy csak pár tárgyal lesz kevesebb, vagy csak fél/1évvel rövidül (de ugye 2+3 év a foszk+alapképzés) > tehát alapképzés jobb, mert hamarabb megvan.

- Önmagában nem ér semmit (ha akármi közbejön és nem tudnál alapra menni utána)

2022. febr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és a 2#-nek a kifejtést!
2022. febr. 9. 08:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik. De nem tudjátok véletlenül, hogy ugye nekem nem volt 12-13. Ban természetismereti tárgyam. Ezért kettőt kell be írnom amit kétévi tanultam. 9.-Ben és 12.-ben volt de ugyan az természetismeretem de ezt nem tudom mind két helyre be írni ilyenkor mi a teendő?
2022. febr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szakirányú továbbképzés többet ér, mint a FOSZK.L, mert a szakirányú továbbképzés az a BA-val egy szinten van, a FOSZK pedig egy alacsonyabb szintű kepzes.
2022. ápr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen szakirányú továbbképzés van pénzügy-számvitel területen, amihez nem szükséges közgazdász alapdiploma, hanem bármilyen diplomát elfogadnak? Én ilyet nem találtam, ezért a tiédhez hasonló helyzetben FOSZK-ot kezdtem el.


Szerintem az túlzás, hogy sehová nem elég ez a végzettség, mert olyan pozíciókat be tudsz tölteni, ahová pénzügyi-számviteli ügyintézői középfokú végzettség kell. Arra jó, hogy egyáltalán el tudj indulni, de hosszú távon szerintem is érdemes a mérlegképes könyvelői végzettséget megszerezni.

2022. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!