Mennyire gyakori, hogy (felsőoktatási) kötelező szakmai gyakorlat után sikerült ottmaradnotok az adott munkahelyen?
+
Ha nem is maradhattatok ott állandó munkaerőnek, jellemző volt, hogy a 4-6-8 hetes kötelező gyakorlatnál tovább alkalmaztak titeket?
++
Az tiszta, hogy fizetést a legtöbb esetben csak a 6. hetet meghaladó munkaidő után kapunk, ez a gyakorlatban hogy működik? Kaptatok fizetést?
Előre is köszönöm a valászod, legyen szép napod!
Én az utolsó félévem előtti nyáron kezdtem a szakmai gyakorlatot, és 6 hétre is kaptam fizetést, pedig nem lett volna kötelező adniuk. Az összeget igazából ők határozták meg az alapján, hogy mennyire látták jónak a munkámat. Utána még pár hetet dolgoztam a cégnél ameddig nem sűrűsödtek be nagyon a zh-k, illetve a szakdoga írását is az utolsó pillanatban kezdtem, ezért mondtam a főnöknek, hogy most nem nagyon fogok ráérni. Miután végeztem az államvizsgával, kaptam tőlük állásajánlatot is.
Villamosmérnöki szak egyébként, tehát lehet csak azért voltak ilyen jófejek, mert nagy hiány van mérnökből. Meg aztán ez egy kis cég volt, egy nagy multinál nem biztos, hogy ilyen szerencsés lettem volna. Közgázos ismerősömnek 8 (vagy 12?) hét volt a kötelező szakmai gyakorlat, ő is kapott fizetést (minimálbért), viszont nem ajánlottak neki állást utána. De szintén villamosmérnök ismerősöm még fizetést sem kapott a szakmai gyakorlat alatt, pedig viszonylag komoly feladatokat kellett csinálnia, szóval nehéz általánosságban leírni, hogy mire számíthatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!