Szociológia diplomával ugyanúgy végezhetek szociális munkát is, mint pl. egy szocpedes. diplomával?
Elvileg nincs akadálya; azonban ha egy olyan állásra pályázol, ahol ténylegesen szociális munkát kell végezni, akkor hátrányban leszel a szociális munka végzettségűekkel szemben. Más szóval nem lesz könnyű állást találnod, s ha találsz is, akkor is meg kell elégedned egy olyan álláshellyel, ahova a kutya sem akar menni. (Pl. tanyavilági magányos nyugdíjasok gondozása az ország eldugott szegletében.)
Egy másik probléma, hogy a szociológia alapszak elsősorban nem azokat a kompetenciákat fejleszti, amelyek a szociális munkához kellenek. A szociológusi pálya nem segítő pálya, hanem adatgyűjtő és adatelemző pálya.
Családsegítőben egyes helyekre lehet pályázni, talán esetmenedzsdernek lehet menni, valamihez nem volt jó. Hajléktalanszállón szintén el lehet helyezkedni, illetve a Máltai szeretetszolgálatnál láttam állást, de az nem is kifejezetten szocmunkás feladatokat takart.
Kórházba viszont már csak szocmunkával lehet menni, pedig az érdekelt volna, én az 5 éves képzés alatt sok szocmunkás órát elvégeztem, gyakorlaton is voltam, de hát...
Viszont gondolom oda van jelentkező, az elmaradott falvakba pedig senki se akar menni, oda jó a teológus is, csak legyen valaki.
Mindig figyelni kell a rendeletet: 15/1998. (IV. 30.) NM rendelet alapján és az 1/2000 SzCsM rendeletet.
Nagyon fognak neked örülni, te készítheted a statisztikát. Egy szakirányú továbbképzési szakkal megoldható, ha rendes a főnök beiskoláz. Mi érdekel? Mentálhigiéné, Addiktológiai konzultáns, Gyermek- és ifjúsági tanácsadó?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!