Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én logisztikai technikusnak...

Ha én logisztikai technikusnak tanulok, de tovább szeretnék menni logisztikai mérnöknek például, akkor az egyetemi alapképzésben elviekben ugyanazt tanítják, amit már tudok, és feleslegesen végzem el a technikumot? Sajna nagyon nem értem hogy van ez

Figyelt kérdés

Neharagudjatok, tényleg hülye kérdésnek tűnhet, viszont nagyon fontos.


Szóval, ha nekem technikusi végzettségem van, akkor az egyetem első felében, tehát az alapképzésben, újra kell-e tanulnom, amit már tudok, vagy azért kicsit más? Vagy hogyan működik ez pontosan?



2022. jan. 20. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézz tantervet a szimpatikusnak vélt egyetem logisztikai mérnök szakánál.

Egyetemi szinten, főleg az első pár félév azért nem egy technikum, durván matekos, fizikás alapozás (legalábbis BME-n tuti), van pl.mechanika, műszaki rajz, programozás alapjai, amiknek nem igazán van közül a logisztikás szakos tárgyakhoz, vagy csak távolról, viszont elvégzésük követelmény. Sokkal több mindent érintenél az egyetemi alapképzés során, mint amennyit most tanulsz, bár ami meg a ténylegesen szakmába vágó tárgyakat illeti, lehet jobban, átfogóbban és akár kevésbé nyakatekerten adják le a technikumban.

2022. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2022. jan. 21. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!