Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikások! Elküldenétek...

Anglisztikások! Elküldenétek az órarendeteket?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok és jövőre a Pázmány anglisztika szakára szeretnék menni, és tudni szeretném, hogy az egyetem mellett mennyi időm lesz dolgozni és ha esetleg lesz egy kis szabadidőm.

Tudom, hogy változó, de nagyon segítene, ha látnék néhány órarendet (lehetőség szerint első évest)

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2022. jan. 18. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Az egyetemi órarend nem olyan, mint a középiskolában. Mindenki maga alakítja ki lehetőleg a mintatanterv alapján. Ezért nem releváns senki jelenlegi órarendje.
2022. jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nézd meg az egyetem honlapján a mintatantervet. Ott fel van sorolva, milyen tárgyakat melyik szemeszterben ajánlott elvégezni. De ezen a szakon nem szigorúan egymásra épülnek az órák, el lehet térni a mintatanterv beosztásától. Annyi, hogy az egyetemen 1 óra az 45 percnek felel meg. Tehát ha valamiből heti 2 óra van mintatanterv szerint, az heti 90 perc.
2022. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha fix munkaidős, mondjuk félállású munkát akarsz végezni a nappalis tanulmányaid mellett, akármilyen szakon is vagy, az majdnem lehetetlen vállalkozás.


Egyrészt azért, mert minden félévben összevissza, és minden félévben máskor lesznek az óráid, amelyhez egy munkahely nem lesz hajlandó alkalmazkodni. Ha a főnököd megtudja, hogy nappalin tanulsz, jó eséllyel eleve fel sem vesz szeptemberben, mert tudja, hogy 5 hónap múlva már nem biztos, hogy tudod a munkaidőt tartani. A legtöbb munkahely az olyan munkaerőt keresi, akire tartósan számíthat. Az órarended fölött csak korlátozott kontrollal rendelkezel, s a szemináriumokról legfeljebb 3-at lehet hiányozni, különben nem fogadják el a félévedet. Sőt: lehetnek szemináriumok, amelyekről egyszer sem tanácsos lemaradni: nekem angol szakosként olyan tanárom is volt, aki minden órán zárthelyit íratott, s aki nem jelent meg, annak automatikusan nulla pontosnak lett véve a zárthelyije. Lehet, hogy lesznek félévek, amikor nem tudod majd elkerülni az esti vagy péntek délutáni órákat sem.


Másrészt pedig azért, mert a félévek vége felé "besűrűsödnek" majd az egyetemi teendőid, s nincs az a munkahely, ahol azt mondhatod két és fél ledolgozott hónap után a főnöködnek, hogy most nehéz zárthelyik lesznek, engedjenek el téged 3 hétre.


Ami nappalis tanulmányok mellett reális, az a hétvégi munka (mondjuk szombatonként) és a kötetlen munkaidős (pl. ügynöki) munka. Hiába blazírozol ennél többre, nemigen fog menni.

2022. jan. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Erre van a diákmunka.
2022. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy másik egyetemen tanulok, nem a Pázmányon. Én nem dolgoztam az egyetem mellett és mindjárt kifejtem miért, de azt is hozzá kell tennem, hogy nekem nem is volt muszáj, nem nekem kellett előteremtenem a megélhetésemhez szükséges anyagi hátteret. Viszont tudom, hogy ez sokaknak nem választás kérdése és akinek muszáj, az valamilyen úton módon mindig meg fogja oldani, ha csúszva akkor csúszva stb., mert muszáj.

Nekem az első és a második félévemben is 11-11 tárgyam volt (nagyjából a későbbi félévekben is), ami szerintem nem olyan sok, de.... Ezeket általában csak egy-egy időpontban hirdették meg, maximum szemináriumoknál lehetett több időpont közül "választani" (pillanatok alatt beteltek a helyek, tehát nem feltétlenül sikerült oda bekerülnöd, ahova szerettél volna), de alapvetően nem volt nagy szabadságod és nekem így minden félévemben, hétfőtől péntekig minden nap volt minimum 1 órám (egy teljesen random időpontban, ha délben akkor délben, ha kettőkor akkor kettőkor). A legtöbb tárgyamra kötelező volt bejárni (szemináriumokra mindig, de az előadások többségére is) és nem lehetett túllépni a megadott hiányzást. Viszont nem is volt célszerű hiányozni, mert az előadások anyagát a legtöbbször nem kaptuk meg (mint ppt, oktatói jegyzet stb.), csak az órákon elhangzottakból és a saját jegyzetedből tudtál készülni a vizsgákra. Valamint szerintem az anglisztika egy elég időigényes szak, mert nekünk például az irodalom szemináriumainkra (de az első éves nyelvfelkészítő órák is ilyenek voltak) óráról órára kellett készülni, rengeteget kellett olvasni, beadandókat írni, prezentációkat készíteni stb. a szorgalmi időszakban. A vizsgaidőszakban pedig a vizsgákra készültem, mert azokra a szorgalmi időszakban már nem jutott idő. Úgyhogy nagyon sok időt kellett az egyetemre áldoznom, én nem szívesen vállaltam volna be még a munkát is ezek mellé. Ha valakinek muszáj, akkor muszáj. Ha esetleg találsz olyan munkát, ami nagyon rugalmas, csak hétvégén kell bemenni vagy otthonról végezhető és inkább határidős projektek vannak stb., akkor megoldható, de egyébként nagyon nehéz lehet összehozni.

2022. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem feltétlenül muszáj dolgoznom, csak már szeretnék pénzt keresni és nem mindenért a szüleitől pénzt kérni. Amúgy ahogy a 4-es is mondja egy diákmunkára gondoltam, heti 20 órában, és nyilván a hetvégeket is bevállalnám.

De a válaszaitokat olvasva ez nem nagyon reális, úgy hogy közben barátom is van és neki is szeretnék időt szakítani.

2022. jan. 19. 19:59
 7/10 A kérdező kommentje:
*szüleimtől
2022. jan. 19. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Diákmunkák közül nagyon sok jó van amivel még jobban is lehet keresni, mint felnőttként (órabér). Ráadásul ott akkor mész amikor te akarsz. Ha egy hónapig nem mész, nem mész. Nem lesz belőle baj. Ha van egy lazább hónapod vállsz többet. Prohuman iskolaszövetkezetet ajánlom. Persze ezek mellett sok más is van még ami szuper lehetőségeket nyújt.
2022. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
8-as Hát azért ez egy nagyon idealista elgondolás. Amit leírsz az az álom diákmunka, de még soha nem láttam ilyet…. Általában heti 20-25 órát kérnek, meg van adva a fix munkaidő amikor ott kell lenni, sokszor még az is meg van adva, hogy pl. kötelező hétköznapot is vállalni stb., úgyhogy tapasztalatom szerint messze nem ennyire rugalmasak.
2022. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Prohumannal ruhabolti kisegítés pedig ilyen. Egy csoportba kiírják az időpontokat amit te lestoppolsz. Én máshol is dolgozom meg náluk is. Náluk viszont csak keveset, van hónap, hogy semmit mert inkább a másik munkát csinálom vidéken. Qrva jó órabérek vannak és tényleg nincs minimum elvàrás. Járj utána, náluk tényleg így megy. Ráadásul nem egy gagyi kínaiba lehet menni, hanem a legdrágább boltokba is.
2022. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!