Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű biológia érettség...

Emelt szintű biológia érettségire lehetséges egyedül felkészülni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás miatt szeretnék emelt szintű érettségi vizsgát tenni biológiából? Elég, ha egyedül dolgozom ki a tételeket és a korábbi feladatsorok segítségével gyakorlok vagy jelentkezzek online felkészítésre? Érdemes fizetni az ilyen kurzusokért, van valakinek tapasztalata?
2022. jan. 6. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben :D De ha úgy érzed hogy szükséged van segítségre vagy nem értesz valamit, egy korrepetitort bármikor felfogadhatsz. Én egyedül készültem fel, bár ez attól is függ te milyen szinten vagy. Nekem 5 hónap kellett, de én javítóztam. Érdemes megcsinálni az ÖSSZES emelt biosz érettségit, a magyarra fordítottakat is, illetve a 90-es évekbelieket is. A Nagy Biológia Feladatgyűjtemény amúgy nagyon jó alapozó. Mindig amikor befejeztem egy témát, akkor abból csináltam feladatokat, illetve az érettségikből az érintett témakörök feladatait csináltam meg. Aztán amikor végeztem minden témával, begyakoroltam, akkor elölről kezdtem az összes érettségit megcsinálni, csak ugye egybe, nem témakörönként kiválogatva.

Ezen az oldalon az összes érettségi fenn van, illetve felül témakörönként van szedve.

[link]

2022. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgy nem ajánlom hogy magolgass, elég átnézni a témaköröket a könyvbe és utána egyből feladatokat csinálni, akár 20-szor is ugyanazt amíg nem megy, időt kihagyva. Mert gyakorlatba jobban megmarad, ha aktívan gondolkozol rajta, minthogy csak bemagoltál 400 oldalt.
2022. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy lényeges információt kihagytam, 10 éve érettségiztem közép szinten, szóval sajnos elég nagy a lemaradásom. Elkezdem tanulgatni, feladatokat megoldani és meglátom mennyire megy, ha nagyon gáz,akkor igénybe veszek segítséget. Végülis 1-2 év már nem oszt, nem szoroz.
2022. jan. 6. 16:04
 4/6 A kérdező kommentje:
A Mozaikos könyvekre gondoltam, esetleg van velük kapcsolatban tapasztalatod?
2022. jan. 6. 16:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor: Biológia I. kötet


- Molekulák, élőlények, életműködések



Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor: Biológia II. kötet


- Ember, bioszféra, evolúció



Dr. Szerényi Gábor: Nagy biológia feladatgyűjtemény


Gyakorló tematikus feladatok középszintű és emelt szintű érettségi vizsgához



[link]



[link]



+ Előző érettségik megoldása!

2022. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!