Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire jó a Széchenyi...

Boci_2 kérdése:

Mennyire jó a Széchenyi István Egyetem villamosmérnöki kara?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi,hogy a BME és BMF miért jobbak,vagy arra hogy melyiké az"értékeseeb diploma",hanem arra,hogy milyen a képzés. Milyenek a vizsgák?(Leadják-e a szorgalmi időszakban a megfelelő mennyiségű és minőségű anyagot vagy önképző szakkör),tanárok milyenek (biztos itt is lehet mondani,hogy emberségesebbek mint a BME-n,de itt arra gondolok,hogy hogyan tanítanak. Főleg az 1 éves tanárok érdekelnének),

valamint a laborok felszereltsége is érdekelne.Ezenfelül,ha valaki részt vett duális képzésben arról is szívesen olvasnék véleményeket.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. dec. 19. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan nem villamosmérnöknek tanulok, meg még csak nem is ugyanazon a karon, de mivel mérnöknek tanulok én is, ezért van veletek pár tárgyam, ami ugyanaz.


Vannak nagyon jó tanárok az egyetemen, meg vannak kevésbbé jók. Szerencsére a jóból több van, de vannak olyanok is, akikkel meggyűlhet a bajod. De ez utóbbi máshol is így van. Jó tanár alatt azt értem, akik szinte bármilyen kérdésre úgy igyekeznek válaszolni, hogy te mindenképpen megértsd azt, amit kérdeztél. Tanároktól kérdezni általában gyakorlaton vagy konzultáción lehet, előadáson annyira nem, mert több százan is ülhettek akár bent, mondjuk egy Matek 1-en. A matektanárok egyébként az egyik legjobbak, de a fizika tanszéken is vannak jók. Meg persze vannak a rosszak (első éves tárgyat kérdeztél, a Méréstechnika tanárról hát hogy fogalmazzak...mindenkinek megvan a maga véleménye, hálisten, nekem nem volt ilyen tárgyam, de elég híres ez a tanár egyetemen belül). Villamossággal foglalkozó tanárom nem volt, csak egy, mivel ahogy mondtam, más szakon vagyok. De ő az egyik legjobb tanár, akivel valaha talákoztam, de mivel a többit nem ismerem, ezért általánosságban nem tudok mit mondani a tanszékről.


Ahogy észrevettem ismerőseimtől, akik más egyetemekre járnak, az egyik legnagyobb különbség SZE-n, hogy a hangsúly szinte mindig a vizsgán van. Ugye vannak a félévközi zh-k (vagy beugrók, ki minek hívja), amik ahhoz kellenek, hogy kapj aláírást vizsgához. Más sulikban ezek a zh-k szokszor nehezebbek, mint maga a vizsga. Ergó, ha valahogy eljutsz vizsgázni, már könnyű ügyed van. Cserébe megszakadsz félév közben. Na ez nálunk máshogy van. A zh-kon nem szoktak nehéz kérdéseket feltenni, azokat a vizsgákra tartogatják a tanárok. Tehát, vizsgára eljutni könnyű, de jó jegyet szerezni vizsgán már nehéz. De ez utóbbi talán még mindig jobb, mint ha el sem jutnál.


Laborokról nem tudok mit mondani, mert a szakom tárgyai nem igazán igényelnek laborórákat, ami meg lett volna, az covid miatt nem volt.


Remélem azért egy olyan is megtalálja majd a kérdésed, aki tényleg villamosmérnöknek tanul, én csak ennyit tudtam összeszedni, remélem tudtam segíteni valamiben.

2021. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%
Kerüld el ezt az egész retket, semmirevaló, vicc kategória az egész egyetemnek csúfolt lepratelep
2021. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2

Valakit többször megbuktattak matekból, úgy látom. (:

2022. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3


Matekkal speciel nem volt bajom :)

2022. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!