Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha előrehozottan letenném az...

Ha előrehozottan letenném az egyik emelt érettségim és nem lenne meg a 45% tehát buknám a plusz pontokat, jövőre már fizetős lesz újra próbálni?

Figyelt kérdés
2 emelt is fog sajnos kelleni nekem, és gondoltam megkönnyítem a dolgom azzal, hogy az egyiket már 11.-ben leteszem, viszont kicsit kételkedek abban el fogom-e érni a 45%-ot...

2021. dec. 14. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem olyanok nehéz az mint gondolod
2021. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azt mondták anno, hogy ha előrehozott érettségire megyünk és rossz lesz az írásbeli (annyira, hogy szóbelivel sem tudnánk felhúzni), akkor ne menjünk el szóbelizni, és majd kövi éven mehetünk újra.


Mellesleg miből emelteznél? Én is kettőből emelteztem 12.ben (töri, német) és így visszatekintve nem volt olyan vészes, mint amilyennek akkor tűnt/gondoltam.

2021. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

magyarból és történelemből, mert "sajnos" angolból már van C1 nyelvvizsgám, így azt a 40 pontot nem szeretném, ha kárba menne. inkább vért izzadok ezzel a másik kettővel, így is épp, hogy meglesz a pontom. :D

én csak attól félek, hogy mindkettőből 10. osztályig 3-as voltam, történelemből nem is volt meg a 3 egész átlagom, félek nem elég alapos a tudásom egy emelthez, hiába tanulok mostmár nagyon.. nézegettem a feladatokat, elég húzósak.

2021. dec. 14. 21:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha most vagy 11es, akkor nyugi, még nem késtél el pótolni a tananyagot szerintem. Állj neki az elejétől fogva ismételni, és előző évi feladatsorokat megoldani (!!!!), az rengeteget tud segíteni. (ha töri emeltről kérdésed lenne, akkor szívesen válaszolok)

Ezek a tárgyak kötelezőek arra a szakra, amire jelentkezni szeretnél? Nincs esetleg más, ami jobban menne?

Amúgy ha angolból jobban sikerülne egy emelt, akkor azért érdemes lenne újra átgondolni, mert ha jóra meg tudnád írni, és megkapnád a max 100 pluszpontot (a kettő emelt után), akkor a 40 pont a nyelvvizsgáért ígyis "elveszne", és kettő nem angol emelttel is. Szóval kvázi mindegy, sőt ha angolból jobb vagy és úgy biztosabb a 100 pluszpont, akkor érdemesebb lenne abból emeltezni.


#2 vagyok

2021. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!