Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomavédés prezentáció?...

Diplomavédés prezentáció? Hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Másfél hét múlva diplomavédésem lesz. A szakdolgozatomra mindkét értékelőtől ötöst kaptam. Írtam a konzulensemnek, hogy hogyan építsem fel a diplomavédésre a prezentációt, de nem sok értékelhetőt írt, legalábbis semmi olyat ami az interneten ne lenne rajta.

A kar honlapján nincsen erre vonatkozó információ.


Sok prezit csináltam az évek során, tehát nyilván azt tudom, hogy kevés szöveg legyen stb. de kicsit el vagyok most akadva, inkább a tartalommal. Nem tudom, mit tegyek vagy ne tegyek bele. Pl.: a dolgozathoz felhasznált szakirodalmat tegyem bele? Vagy ne? A bizottságban ülők, nem ugyanazok mint akik értékeltek, így ők értelemszerűen nem olvasták.


Van valakinek valami hasznos tanácsa? Tapasztalata, miket érdemes beletenni, stb.



2021. dec. 12. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tettem bele a szakirodalmat, és úgy állítottam össze, hogy egy átfogó képet adjon a szakdolgozat témájáról olyanoknak, akik nem kifejezetten a téma szakértői. Aztán úgyis belefognak kérdezni a végén a részletekbe a diplomavédés alatt.
2021. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még az #1 vagyok.

De ha neked nagyon fontos része a szakirodalom, tehát anélkül nincs értelme, mert pl. támaszkodik valamilyen kutatásra vagy akármi, akkor nyilván tedd bele, de minden vackot felesleges.

2021. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából az első része nyilván egy elméleti alap, amely több elméletet illetve megalkotott modellt alkalmaz. Viszont a legszűkebb kutatás is egy bizonyos elméleten/modellen alapszik.


Arra gondoltam, hogy azt megemlíteném, mert az egész kutatás az alapján készült.

2021. dec. 13. 07:58
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban érdemes bemutatni a szakdolgozatot, a részletekbe nem kell (nem ajánlott) belemerülni. Természetesen ha pár dolgot megemlítesz a szakirodalommal kapcsolatban amit fontosnak tartasz azzal nincs semmi gond, de az sem baj ha kihagyod a prezentációdból. A prezentációd szerkezete is igazából tetszõleges, a lényeg, hogy a rendelkezésre álló idõ alatt sikerüljön átadnod a bizottság számára körülbelül, hogy: mirõl szól a szakdolgozatod, miért lényeges ez a téma, eredmények amiket elértél a szakdolgozat során, konklúzió.


Viszont egy nagyon fontos (talán a legfontosabb) tényezõ a prezentáció bemutatásra rendelkezésre álló idõ! Az idõkereten ne csússz túl semmikép, még ha úgy is gondolod, hogy bizonyos dolgokat mindenképp el kell mondanod a dolgozattal kapcsolatban, inkább hagyj ki bizonyos részeket a prezentációból, mintsem túllépd az idõkeretet. Általában nem szokták leállítani a prezentálót, de ha pl: 8 perc van megadva idõkeretnek akkor valahol 7-9 perc között jó a prezentáció, nyilván minél közelebb a 8 perchez, de egy 5 perces elõadás vagy 13 perces az már gond, úgyhogy érdemes elõre úgy szerkeszteni a prezentáció tartamát és gyakorolni (felmondani), hogy normális beszédtempó mellett a megadott intervallumon belül maradjon a prezentáció idõtartama

2021. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!