Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon szeretnék jogra menni...

Nagyon szeretnék jogra menni tovább tanulni, de viszont rossz vagyok matekből és nehezen is tanulok. A lényeg hogy nagyon szeretnék menni egyetemre jogot tanulni, de mint fentebb említettem a matek nem az erősségem. Valaha bekerülhetek?

Figyelt kérdés
1 évem van felkészülni az érettségire és a külső független vizsgára, sose voltam annyira jó tanuló, de most nagyon elkezdtem tanulni, illetve magán órákra, érettségi felkészítőkre is járok sok tantárgyból, szerintetek valaha sikerül bekerülni az egyetemre jogot tanulni?

2021. nov. 26. 00:25
A kérdező szavazást indított:
Sikerül bejutni
Nem sikerül sose
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Mi köze van a mateknak a joghoz? De valahogy nem keltesz olyan benyomást, mint akinek ez menni fog. És nem elég bejutni, ott meg is kell maradni. Amúgy milyen egy év? Ha végzős vagy, akkor fél év. Ha jövőre leszel végzős, akkor másfél. Tényleg nem erősséged a matek!
2021. nov. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ettől azért kicsit bővebb és értelmesebb választ vártam, na mindegy is🥱
2021. nov. 26. 00:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi információ alapján az egyes válasza korrekt. Ha a karod én cizellálom:

Ha vagy annyira motivált, hogy a megfelelő eredményeket elérd, akkor be fogsz jutni.

A jogi egyetemhez nem kellenek különösebb képességek (bár igen jó ha vannak), szorgalom kell, de abból nagyon sok.-

A kérdés, hogy miért és mennyire tanulsz nehezen. Ha azért, mert nehezen ülsz le és maradsz a tanulóasztalnál, az önfegyelemmel kezelhető. Ha nehezen jegyzel meg memoritereket, azt szorgalommal pótolhatod.

Mindkét esetre igaz: Ha nincs nagyon erős motivációd, keress egyszerűbb egyetemet.

A jogi szakokat nem tudom, de műszakiakból vannak könnyebben és nehezebben elvégezhetőek, Ebben az irányban is tudsz manőverezni.

2021. nov. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Matektól sem kell félni annyira.Jogon nem hiszem,hogy lesz nagyon.Villamosmérnökin vagyok,a matek itt sem annyira nehéz,de dokat kell "trüközni" a példáknál.Ha matek érettségire célzol,ott a 2-est nem nehéz összeszedni.Volt osztálytársam,diszes volt,kaphatott volna felmentést matekból,vmiért megakarta csinálni, és rengeteget gyakorolt es meglett neki 2-esre.Szval a szorgalmon fog múlni.Ha tanulsz biztosan menni fog.Bent maradás,az csak akkor aggódni,ha ott leszel.Elég anélkül is. A felvételi tárgyakra menj rá nagyon,amiből pontot számítanak.
2021. nov. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia.

Aki nem diszkalkuliás, az le tud érettségizni matekból középszinten. Jogra pedig humán tárgyak számítanak, ha jól tudom, magyar és történelem emelt kell.

2021. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Én diszkalkuliásként érettségiztem matekból, sok hónapos intenzív készülés után sikerült a kettes, de hála égnek azóta se kellett matekoznom egy percig se. Negyedéves vagyok jogon, semmi hátrányom nem származik ebből. Ide shegg-shegg-shegg kell, mert iszonyatos mennyiségű anyagot kérnek számon az egyes vizsgákon, ami átlagos képességgel, átlagos memóriával is teljesen abszolválható, csak éjt-nappallá téve kell készülni a fajsúlyos vizsgákra.

Amúgy önköltségesre biztos bejutsz, átlag négyes érettségivel felvesznek, inkább a bent maradás és a csúszás nélküli végzés a kérdéses. Államihoz viszont nagyon jó érettségi kell két emelttel.

Egyébként a történelem és egy másik tantárgy érettségijét nézik, mindegy melyikből emeltezve. Nekem pl. töri közepem és angol emeltem volt.

2021. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2021. nov. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!