Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldről átlehet iratkozni...

BigBurger kérdése:

Külföldről átlehet iratkozni magyar gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy 6 osztályos gimnáziumba jártam 8. Osztályig viszont szüleimmel kiköltöztem németországba, és haza szeretnék költözni. Szerintetek 10. Osztály után lenne még lehetőségem budapesten belül bármilyen gimnáziumba átiratkozni, vagy esetleg nemtudjátok hogy milyen feltételek kellenének hozzá?
2021. szept. 13. 14:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam anno, 8. osztály felénél költöztünk külföldre. Pár évre rá terveztem azt, hogy Magyarországon akarok érettségizni, de végül inkább elvetettem és maradtam még egyetemre is külföldön.

Esti gimiben kellett volna befejezni a nyolcadik, kilencedik és a tizedik osztályt is, mire odakerülök ahol akkor lettem volna kor szerint..

De tudtommal lehet ilyen szintfelmérőt is írni, és az alapján betehetnek egy osztályba, szóval nem buksz annyi évet.

De érdemes befejezni az adott ország hivatalos legközelebbi végzettségét, tehát a német érettségit és akkor elkerülsz rengeteg macerát.

2021. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!