Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzek egy 2 éves rendőr...

Ha elvégzek egy 2 éves rendőr tiszthelyettesi képzést, milyen lehetőségeim lesznek?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy megfelelő érettségivel, alkalmasságival és kielégítő életvitellel belehet kerülni a két technikum valamelyikébe. Olvastam olyat is, hogy kell valami rendészet ágazati előképzettség. Ezt nem értem. Mi ez a rendészet ágazati képzettség?

Viszont ha ott sikeresen végeznék, milyen irányokba mehetek tovább? Olvastam olyat, hogy utána akár lehet menni levelezős NKE szakokra is, de erről nem találtam sokmindent.

Illetve láttam olyat, hogy valaki több év után is csak őrmester járőr marad, valaki meg törzsőrmester nyomozó lesz, vagy BBO-s. Még ha az őrmester már több éve húzza az igát.

Szóval összefoglalva az eddigieket. Ha elvégzek egy 2 éves képzést, milyen lehetőségeim lesznek, milyen továbbképzések (levelezős NKE, vagy akár más is) nyílnak meg felém, illetve mitől függ az, hogy valaki kis rendfokozattal is már komolyabb feladatokat láthasson el.


Köszönöm, aki értelmes válaszokat fog írni!



2021. aug. 27. 02:42
 1/2 anonim válasza:
A rendőrségen belül van egy csomó belsős tanfolyam. A civil sulidtól és a rendőrségi viselkedésedtől függően (Meg attól, hogy jól nyalsz-e.) elküldenek ilyenekre. Pl.: helyszínelő, sofőr, fegyvermester,...
2021. aug. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok helyen nem akarják, hogy tovább tanulj mert kevés a rendőr. Nem mindenkinek engedik meg, hogy elmenjen más területre tanulni. Van aki csak járőr marad. Általába ők mondanak fel, mert nem engedik őket előre.
2022. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!