BME-VIK Mérnökinformatikát érdemes így megpróbálni?
Szóval, jövőre megyek 12.-be, és eddig a tanulmányaimmal semmi gond nincs, első évemen kívül mindig 5,0 volt az átlagom, és több mint valószínű, hogy a pontjaim is meglesznek, ha valami szürreális módon el nem baszom az érettségit. A szorgalmammal semmi gond nincs, még a legutolsó nevetséges hittan témazáróra is képes vagyok másfél/két órát is tanulni. Koliban élek év közben és hárman vagyunk egy szobában (mind a hárman ugyanúgy emelt matek és infó, illetve osztálytársak vagyunk). Az a gondom, hogy a két haverom szinte kis ujjból kirántja azt a tudást, amit nekem hosszú gyakorlás és órák alatt sikerül megszereznem, tehát ötös vagyok matekból, infóból is de nekem tényleg igazán oda kell tennem magam, hogy eltudjam ezt érni, míg ők kétszer átolvassák és bumm 98%. Tehát így érdemes lenne a BME, vagy inkább az Óbudai, unokatesóm BME-s volt, 5 éve végzett, és ő azt mondja, hogy kifogok hullani, semmit nem ér a szorgalmam, inkább menjek vidékre. Bár ő kemény 6,5 év alatt végezte a 3 éves képzést, szóval nem tudom rá érdemes-e hallgatni. Azok tanácsát, illetve tapasztalatát kérnem, akik hasonló cipőben jártak, (70% tanulás 30% megértés), de végül sikerült, vagy belebuktak, értitek.
Válaszokat előre is köszönöm! :D
Az érettségi eredmények számítanak első sorban, de ne idegelt ki magat az egyetem előtt, mert az egyetemen fájni fog nagyon. Ott senkit nem fog érdekelni, ha nem bírod a stresszt is ilyen intenzívással félévenként is.
De úgyis 3 helyett megtudsz jelölni, meg más mérnökinfó szak jelentkezve utólag és úgy tárgyat elfogadva majd, ha a BME betett nem kicsit. Szokták ezt is csinálni, hogy lejebb engednek útközben. Így is úgyis lesz a jövője erre a szakra jelentkezve és diákmunkához jutva úgy.
Egyben az báty tudta húzni az időt a felsőoktatásban 6 évig államin egy Bsc szakon, de neked nem biztos, hogy lehet ezt csinálni, mert ez is változott azóta lazán.
Pontosan melyik ága fog érdekelni? IoT, szoftver, web, stb? Azért, mert ez így a levegőben fogállni mégis.
Nem 3 hanem 3.5 éves a képzés.
Óbudai nincs mérnökinformakus képzés ha jól tudom, csak gazdinfó ami teljesen más és nem véletlenűl sokkal egyszerűbb. Ha az informatika érdekel akkor gazdifóra nem kéne menned (vagy akár proginfóra).
Még a szülői fórumon (rövid előadás a szülőknek és diákoknak az első félév kezdete előtt) azt mondta nekünk a karon egyik vezető hogy a BMEn nem várnak el lehetetlen dolgokat és minden egyes dolog amit számonkérnek, azt a 0. szintről lépésekben elmagyarázzák és egy átlagos képességű ember bőven képes szín ötösre elvégezni a szakot megfelelő szorgalommal.
(Persze ennél jóval formálisabban és szebben adta elő)
... és igaza van. Nehéz. Nem, mert érthetetlenek lennének a dolgok. Tényleg mindent lépésenként építenek fel és ha eleget tanulok megfogod érteni. Inkább az a probléma, hogy nagyon sok az anyag.
Átlagos képességekkel lazán meglehet csinálni a szakot.
Akkor fogsz elbukni, ha kifejezetten alacsony az IQ szinted, de annyira hogy csak a sültkrumpli sütésre tudnának betanítani, ami nem hiszem hogy igaz nálad hiszen eddig jók az eredményeid.
Vagy ha nem dolgozol eleget.
Érdekes, de aki elbukja út közben mindig a BME-t hibáztatja. Minden évben van 1-2 facebook poszt, hogy "Össze jött a 6 bukásom X tantárgyból. Fogjunk össze és közösen győzzük meg a BME-t, hogy kaphassunk egy második esélyet" és hasonlók.
Akik elvégzik meg többnyire azt mondják hogy nagyon nehéz volt (van aki más szavakat használ), de lazán teljesíthető. Tehát nincs semmi ami ellehetetlenítené a teljesítést, csak annyi hogy nehéz lesz.
Viszont meg is éri, mert nagyon jó az oktatás szinvonala és később a munkapiacon is jól jön a BME neve.
Az egyetemi diploma titka (2 diploma megszerzése után) szerintem annyi, hogy pontosan ugyanazt kell csinálnod, amit az oktató mond.
De tényleg, se többet, se kevesebbet, és nem mást. Ha azt mondja, hogy olvasd el a kötelező irodalomból ezt és ezt, akkor olvasd el... Ha azt mondja, hogy gyakorold ezt és ezt, akkor gyakorold. Ne shortcutolj, ne akarj megúszni dolgokat. Segítséget kérj nyugodtan, meg használj más forrásokat is, ha az neked érthetőbb, de az nem helyettesítheti a hivatalos tananyagot.
Persze van olyan is, hogy a tanár szó szerint tesz magasról az oktatásra, akkor kicsit nehezebb dolgod lesz, de a világ már csak ilyen.
Anno koliban az elte IK-sokon láttam, hogy egész szorgalmi időszakban és vizsgaidőszakban is verték a f@szukat, aztán vizsga előtt egy nappal akartak csinálni valamit, aztán persze nem lett meg. Valaki csak feleannyit verte a f@szát, ő neki ált. sikerült a 3-4. próbálkozásra...
#2.Már hogyne lenne mérnökinfó képzés, én is azon vagyok, kikérem magamnak meg annak a 600 felvett jelentkezőnek...
Kérdező:
A többire asszem válaszoltak.
Szóval marad az ÓE-NIK vs BME-VIK.
Igazából színvonalas különbség nem igen van, de az tény hogy a VIK-n több az anyag és az elvárás is.
De ha valaki komoly szakember akar lenni nem ezen fog múlni hogy melyiken végzett a kettő közül.
A vidéket elfelejteném úgy teljesen, nem azért mert rosszak lennének tanításban(bár tényleg sokkal alacsonyabb az elvárás, és akit kivágnának egy NIK-ről vagy VIK-ről az simán elvégezhet egy PTE-t vagy egy PE-t)mert nincs lehetőség szakmai gyakorlatra, fejlődésre is kevesebb a lehetőség, nincsenek olyan jó kapcsolataik a cégekkel, illetve a jobb oktatók is inkább a nagyobb nevű egyetemen találhatóak bár ez nem feltétlen szembetűnő.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy rosszabb az aki egy pécsi egyetemről kerül ki, hanem egy VIK-n és NIK-n felvesznek megközelítőleg 700 vagy több hallgatót és azokból jó ha 50 eljut az államvizsgáig: csak a kitartók jutnak el, kvázi nem igen kerül olyan diploma kezébe aki nem tud vele mit kezdeni szóval egy jó kis megmérettetés és persze a nagyváros adott lesz a fejlődésre. De persze a vidékiekről is kerülnek ki jó szakemberek, ha valaki estiben csinálja, már meglévő állás mellett akkor amúgy már teljesen mindegy melyikben van az ember csak legyen meg a papír. Azért nappalin még számottevő lehet a különbség.
A fő témára kitérve, ha van fix lakhatásod akkor BME-VIK. Ha be is kerülsz kollégiumba nehéz bennmaradni(bár bekerülni is lehetetlen), NIK-n több az esély de ott is alacsony azért egy vidékihez képest viszont ha jó tanuló vagy simán bent is tudsz maradni. Szóval lakhatást tekintve a NIK sokkal jobb.
Fejlődni mind két helyen engednek, ne legyenej illúzióid a NIK sem könnyű, csak kevésbé nehezebb mint a VIK.
De azt mondom érdemes megpróbálni a BME-t, aztán ha nem megy még mindig ott az Óbudai egyetem.
Lezárásnak.
A tanulmányi pont amit elérsz és amivel majd bekerülsz, a tanulmányi eredmény amit évégén szerzel a 4 vagy 5 év alatt, az egyetemen semmissé válik teljes mértékben. Szóval semennyire nem lehet viszonyítani amikor az ország legjobb gimnáziumából érkezők is simán képesek elvérezni a VIK-n, de simán benne van hogy egy vidéki szakgimiből jött tanuló(jóval kevesebb matekkal)elvégzi simán.
Szóval minden fejben dől el, ha odaülsz tanulni és megvannak a képességeid(mert akárki akármit mond, itt már tényleg rengeteg az anyag, és aki nem fogékony pusztán seggelésből nem fog menni)akkor ott a helyed.
A leírtak alapján simán, az hogy mást mit mond érdektelen.
Mindegyik egyetem nehéz, mindenki számára pont azért megy oda az ember hogy kiderítse a határait és megtudja mire képes valójában nyomás alatt(ami majd munkahelyen is lesz).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!