Ha fizetett PhD képzésre megyek, akkor az munkának számít, levonódnak az ott eltöltött évek abból amennyit itthon kell dolgoznom amiatt, hogy államin végeztem a BSc-t?
Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 17:59
1/3 anonim válasza:
Ha munkaszerződést kapsz mondjuk oktatói/tanársegédi munkára akkor természetesen igen. De az ösztöndíjtól önmagában nem.
2/3 anonim válasza:
A PhD képzés, akár fizetős, akár nem, pontosan ugyanolyan hallgatói jogviszonynak számít, mint az alap- és mesterképzések. Jogilag tehát nem munkaviszony, nem számít bele semmilyen módon a munkával töltött évekbe. Egyébként sajnos az #1 hozzászóló által említett lehetőség, hogy az adott egyetem közben foglalkoztasson is oktatóként, manapság meglehetősen ritka. A legtöbb egyetemen ki van adva rektori utasításban, hogy óraadókat lehetőleg ne foglalkoztassanak, mert jóval olcsóbb a meglévő főállású oktatók terhelését növelni többletórákkal, mint óradíjakat fizetni. Főállású oktatói státuszt pedig manapság meglévő PhD nélkül szinte lehetetlen kapni. Szóval én erre a lehetőségre a helyedben nemigen blazíroznék, hacsak nem kaptál már ilyen szóbeli ígéretet.
3/3 anonim válasza:
Igaz, de pl. tanársegéd vagy segédmunkatárs munkaviszonyban (akár határozott idejű vagy határozatlan) és mellette phd hallgatóként számít. Sőt, tanársegédek esetében sokszor feltétel is megkezdeni a képzést. Amúgy mindkettőtöknek igaza van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!