Mi a véleményetek a külföldre költözésről ? Milyen diplomával érdemes nekivágni?
Sziasztok, 20 éves vagyok , jelenleg most fogok egyetemre menni . Egy ötlet viszont van a fejemben . Mivel alapvetően politológiát vagy jogot vagy akár tanárnak akartam tanulni, de úgy látom , hogy hazánkban nem igazán lehet megélni sajnos. Az embereket mindig rossz kedvűnek, meggyötörtnek látom , én nem szeretnék ilyen lenni . Szeretek nyelveket tanulni van kettő nyelvvizsgám Angolból es németből. A tervem az volna mivel megjelöltem a politológia ,jog , tanári mellé még 3 közgazdász szakot . Alkalmazott közgazdaságtan , nemzetközi gazdálkodás ,gazdmen . Valamelyiket választanám ezek közül és a diploma átvétele után elköltöznék Ausztriába vagy Németországba . Nem gyárba szeretnék dolgozni , olyan munkát végezve ami igazából nem igényel végzettséget . Hanem az adott szakmában dolgozni . Nyilván tisztába vagyok azzal , hogy nem lesz vörös szőnyeg és stb amivel itt dobálózni szoktak , de szeretnék normálisan élni és nem mindig a pénz miatt aggódni.
Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata és megosztaná velem vagy csak elmondaná véleményét megköszönném neki. Egyébként a mester képzést Ausztriában vagy Németországban végezném el.
Magyar jogi diplomával 0 esélyed van külföldön. Tanárként valamivel jobbak az esélyek, de azzal is hatalmas hátrányban lennél a helyi tanárokhoz képest. Az sem mindegy, hogy milyen szakos tanár vagy. A politológiával pedig mindenhol a világon csak egy nagyon szűk réteg tud a szakmájában elhelyezkedni, de ők jellemzően akadémikusként kezdenek.
Közgazdász szakokkal viszont külföldön is könnyű elhelyezkedni, bár sosem értettem, hogy ezekkel a szakokkal miért megy bárki külföldre, amikor Magyarországon is túl vannak fizetve.
Gazdaságisból annyi van kint, hogy Rajnát lehet velük rekeszteni.
Amire van kint igény:
- Programozó
- Matematikus
- Cloud architect
- Villamosmérnök
- Gépészmérnök
- Data scientist
- Orvos
- Ápolónő
- Segítő foglalkozások (szociális munkás stb.)
- Szerelők, technikusok minden fajtája
#4
Azért ez nem pontosan így van, én Finnországban élek, itt közgazdászként külföldi is lazán el tud helyezkedni. Biztos van ahol ez másképp van, de ne általánosíts az összes országra. Az északi országokban ha beszéled a nyelvüket és az angolt magas szinten akkor nem fognak foglalkozni vele, hogy nem ott születtél
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!