Melyik keresettebb szakma? orvosi diagnosztikai analitikus, vagy biológia-kémia tanár
Tanári pályát elengedném, hacsak nem tudod az éveken át tartó nélkülözést és éhezést hivatástudatból átvészelni.
Kémia, biológia, mindkettő nagyon keresett szakok, egyre jobban keverednek a piacon az élő és élettelen tudományok, gondolok itt bio-engineering-re, molekuláris medicínára, diagnosztikai eljárások kifejelesztésére, etc., amik ugye több tudományterület együttes munkáját feltételezik. Nyilván akkor, ha PhD szintig, vagy azon túl viszed.
Ez az "orvosi diagnosztikai analitikus" nem tudom micsoda, nem értem, jó nagy kamunak hangzik és szinte biztos vagyok benne hogy egy ilyen szakon végzett valakinek bárhol is helyezkedik el, tudományos értelemben hozzáadott értéke semmihez nem tud lenni.
Második!
Ha nem tudod mi is az ODA akkor mit jár a szád?
Gondolom te még egyetemre se vagy képes bejutni
ma 12:40
Nem akartam senkit megbántani, de azóta megnéztem a szak leírását a felvin illetve a képzési és kimeneteli követelményeit is, tartom magam a véleményemhez hogy ez az orvosi büfészakok egyike. Az anatómiai tudáson kívül ez egy orvosi gépkezelői képzés. Nem kell semmi újat alkotni, csak meglévő rendszerekkel kell tudni dolgozni. Ezért mondom, hogy tudományos értelemben hozzáadott érték itt nincs.
Ha esetleg nem jól gondolom akkor állok elébe hogy valaki megváltoztassa a véleményemet, de a személyeskedéssel meg a sértegetéssel nem tudok mit kezdeni.
Szerintem a biológia-kémia szakos tanár nagyon szép hivatás, és mellette még mindig tudsz pénzt csinálni, például:
1. Korrepetálsz gyerekeket
2. Csinálsz egy olyan oldalt, mint a mateking, csak bioking vagy kemking
3. Írsz könyvet
4. Elmész PhD-zni is és tanítasz egyetemen is
5. Megtanulsz programozni és írsz valami témába illő mobil appot
6. Megtanulsz programozni és félállásban szabadúszol
stb. stb.
Ha van egy tanári diplomád, az még nem jelenti azt, hogy éhen fogsz halni.
Nem tudom, ki húzta le az ODA-t, de az ilyen szerint nyílvánvalóan minden büfészak, ami nem orvosi.
Rohadt sokat kell tanulni és a kettest se adják ingyen (60%-tól görbül). Sok laborgyakszi van, ezekre önmagában a jegyzőkönyv megírása sem 2 perc. Másodév végén szigorlatok vannak. Negyedév komplett gyakorlat a választott szakirányon. Nem büfészak, mert nagyon jó gyakorlatot lehet vele szerezni a kórházi vagy akár kutatói munkára is. Az EÜ mindig munkaerőhiánnyal küzd, úgyhogy ebből nem lehet gondod.
Sajnálom, hogy ez a te tapasztalatod. Nekem persze nincs, mert még tanulok, de az összes tanárunk pozitívan áll a szakhoz és a legtöbbjük orvos, vagy legalábbis valami kutató pozícióban állnak és tanítanak az orvosin is.
Azért sem értek veled egyet, mert még ugyan régebben, de egy orvosi labor diagnosztika szakképzéssel rendelkező orvos volt. Ő mondta, hogy ugyanazt a szakképzést teszi le az is, akinek nincs orvosi diplomája, hanem ezt az ODA BSc-t elvégzi (nyílván labor szakirányon), utána megcsinálja a mesterképzést kutatólaboron és phD után a fent említett szakképzések ugyanazt "éri" majd a laborban mint az, aki orvosi után csinálta azt a szakképzést.
Nekem tetszene és érdekel, ez az Orvosi Diagnosztika Analitikus képzés, hol lehet rá jelentkezni? A biológia tantárgyat szerettem középiskolában is már.
És tudom, hogy ezzel is segíthetnék az embereknek a gyógyulásban, gyógyításban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!