Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvételiben nem az ismerets...

A felvételiben nem az ismeretség számít, hanem az elért pontok?

Figyelt kérdés
ez mennyire igaz?tényleg nincsen semmi jelentősége annak, hogy ki kit ismer az egyetem az adott karon?
2010. aug. 24. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát nincs... tanulni kell, az eredményeid alapján kerülsz be felsőoktatásba.
2010. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt komolyan kérdezted ne gondolkozz az egyetemen!:D
2010. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hanyagold az egyetemet! Buta vagy te oda.
2010. aug. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Protekcióval akarsz bekerülni?Az nehéz lesz..
2010. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én is azt vallom hogy a pontok fontosak.de miért azt hajtsáa mki hogy az ismeretség fontos az egyetemen.ezt nem értem.
2010. aug. 25. 00:14
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert nem elég, ha bekerülsz, benn is kell ám maradnod. Egyes szakokon az is komoly feladat és ahhoz néha jól jön egy-egy ismerős tanár.
2010. aug. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Régen így volt....Konkrét ismerőseim vannak,akik 20-30 éve kerültek be azzal egyetemre, hogy tudták hova dörgölőzzenek.


De ma már nem így van.

2010. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Régen volt egyetemi felvételi vizsga, protekcióval együtt. Ma már nincs felvételi vizsga, csak érettségi (szerintem pont a protekció elkerülésére találták ki), és az emelt szintet sem az adott egyetemen tartják, így nem is ismerheted a vizsgáztatót. Az írásbeli javítása pedig javítókulcs alapján történik.
2010. aug. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
fontos az ismeretség az egyetemen, mikor már bejutottál ... pl kollégium jelentkezésnél, nem mindegy h ismered a koll. bizottság elnökét, és tuti betud téged dobni vmelyik szobába... gondolom ilyesmikre értették. De nem a bekerülésre az tuti. Nekem nincs ismeretségem, szimplán "csak" egy hallgató vagyok, és igazság szerint érzem néha én is a hátrányát, h míg mások ismerik ezt- azt, addig én senkit, és ők könnyebben is boldogulnak.
2010. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!