Egyetemi levelező szak esetén mennyire rugalmasak az iskolák?
Vannak kötelező napok amikor be kell menni, megvan adva, hogy mennyit lehet hiányozni, ha azt túlléped, akkor magaddal szúrsz ki. De valahol pl az oktatóval meglehet beszélni a dolgot, arra viszont számíts, hogy ez a te érdeked, így nem biztos hogy sokan belemennek. Valahol nem is minden héten van bejárás, úgyhogy ha azokat kihagyod, akkor az abban lehet rossz, hogy lemaradsz olyan infókról, hogy mik lesznek benne a vizsgában, mik a leglényegesebbek.
Én azt ajánlanám, hogy próbáld meg valahogy megbeszélni a munkáltatóval, ha lehet, esetleg hogy előtte-utána többet dolgozol, vagy valamilyen módon.
Szia! Ez nagyon képzés/egyetem/szak/tanár függő. Nálunk ez nagyon rugalmasan volt kezelve az 1.félév után, a legtöbb tanár megértette, hogy nem egyszerű jó esetben is egy munkahellyel összeegyeztetni a képzést, hiszen legtöbbjük is egy teljes állás mellett oktatott nálunk. (én két helyen dolgoztam egyetem alatt, 7ből általában 7 napot, de sokaknak munka mellett már családja volt)
Viszont nem javaslom, hogy így indulj neki, mert ez szerencse kérdése, nálunk is volt olyan, aki ezt extra szigorúan vette, ha nehezen is, de megoldottam, hogy az ő óráin ott tudjak lenni. Az első évben nagyjából kitapasztaltam, hogy melyik tanár mennyire elnéző e tekintetben, volt aki plusz beadandót kért érte, és így megoldottam. A vizsgák mondhatnám, hogy így nehezebbek voltak, de ez nem különösebben igaz, ígyisúgyis a nappalisokkal együtt vizsgáztunk, igazából már az olyan mindegy volt, hogy azt a tárgyat, amit ők fél évig hallgattak én 6 vagy 2 órában. Ilyen szempontból szívás a levelező, biztos nem is ad olyan alapos tudást, de van élethelyzet, amikor csak ez jöhet szóba.
Illetve kevés konzultációs alkalom van (nálunk 5 hétvége/félév volt), így egy tárgyból általában két napon volt óránk, de volt, hogy 6 órában volt egyszer egy félévben. Így, ha meg is kell szabadsággal oldani, hogy annál a tanárnál, aki ezt szigorúan veszi, ott tudj lenni, nem 12 nap szabit lősz el, hanem 1-2 napot. Persze ez tényleg durván tanár és szak függő. Esetleg úgy kérdeznék itt gyakorin rá, hogy ki az, aki az adott egyetem adott szakán tanult levelezőn, és így kérdezném meg a tapasztalatait, mert gondolom nem mindenhol olyan kedvező a helyzet, mint nálunk volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!