Mit takar pontosan az “államilag finanszírozott” hely Magyarországon?
Ez pontosan azt jelenti, hogy miután az ember elvégzi az egyetemet és megszerzi a diplomát, vissza kell fizetnie az állam számára azt az összeget, amit önköltségesen kellett volna fizetnie?
Pl. Általános Orvosképzés esetén, 6 év az egyetem és 1,2 millió forint az önköltségesen a képzés ára évenként. Ez azt jelenti, hogy 6 év után 1,2*6 millió forintot kell visszafizetnem az államnak?
Kérlek világosítsatok fel részletesen!
#2
A munkavállalási kötelezettséget megállapító határozatom szerint, "az oklevél megszerzését követő 20 éven belül, 900 nap hazai munkaviszonyt köteles fenntartani". Tény hogy így több év távlatából nem emlékeztem a legfényesebben, de akkora blődséget nem írtam. Persze vannak további mentességek, ahogy a gyerekvállalós téma is amit már írtak, ez csak az én emlékfoszlányom volt, sorry not sorry.
Altalános orvosi 1.3 félévenként, úgyhogy 12x1.3 + attól függ hova szakosodsz, annak az árát kell kifizetni önköltségesen.
Én etk-s vagyok, de akiket ismertem áokosokat, ők szakosodni már külföldre mentek és elkezdtek félrerakni a visszafizetésre, viszont sokan gondolják azt, hogy lehet nem is tudják rajtuk behajtani ezt az összeget, ha nem dolgoznak itthon és nem rendelkeznek lakcímmel stb stb.. meg kell gondolni a dolgot, bár még nem jutottunk el azokhoz akiknek lejárt volna ez a 20 év, így kitudja mi lesz.
#6
A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény, 48/A.§-ának b) pontja szerint:
"az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény 6. §-ában meghatározott biztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt fenntartani vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytatni (a továbbiakban: hazai munkaviszony)"
"az általa állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban"
Egy félév 150 tanítási napból áll, így egy tanév 300, 3 tanév meg 900.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!