Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri a Budapesti...

Szerintetek megéri a Budapesti Kölcsey Ferenc gimnáziumba menni veszprémből? Van kollégium?mennyi renehéz a 004 es?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én jókat hallottam a suliról, középérős giminek mondanám. Szerintem az a típus, ahol azért kell tanulni, de nem szakad bele a diák. Megnéztem a suli érettségi statisztikáit, 4,6-os (77,5%) az iskolaátlag , ami szerintem nagyon jónak számít. (Ahogy nézem a kémia a viszonylag alacsony, így ha az nagyon érdekel, akkor lehet inkább máshova kéne menni). Hogy a Veszprémből felköltözés dolgot hogy érted, azt nem tudom, ha ez az a suli, ahova menni szeretnél, a szüleid engedik és fel is vesznek, akkor teljesen mindegy, hogy hol laksz. Ha találsz máshol (akár Veszprémben) olyan sulit, ami kedvenc, akkor oda éri meg menni természetesen. Hogy saját kollégiuma lenne a sulinak, arról nem tudok (az oldalukon nem találtam és ha lenne, akkor valószínűleg benne lenne az iskola nevében). Ettől függetlenül biztos van valamilyen kapcsolata más sulik kollégiumával és akkor oda szállásolnak el. Elég nagy suli, nem tartom valószínűnek, hogy mindenki bejárós. Ha mégsincs, akkor Budapesten biztosan találsz kolit, ahova felvesznek és viszonylag közel van a sulihoz, ne aggódj. A képzésről nem nagyon tudok konkrétumot, az, hogy kinek mi a nehéz, egyébként is relatív.
2021. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Kölcseybe járok a magyar-francia kéttan.osztályba és bisz, kémia fakton vagyok. Szerintem a kémiát itt is ugyanolyan szinten oktatják,mint bármelyik gimiben. Viszont a kémia fakthoz egy bizonyos idő eltelte után már kell korrepetáló tanár. Az egyik haverom a budapesti Madáchba jár, kitűnő és az orvosira készül szintén és ő is magán tanárral tanul. Sok sikert a döntésedhez! :-)
2021. ápr. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2021. ápr. 8. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!