Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 éven aluli tanköteles...

18 éven aluli tanköteles magántanuló folytathatja-e esti tagozaton tanulmányait?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. 18 fölött lehet estire menni.
2010. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem! csak 18 felett...
2010. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy előttem leírták.

De miért akarod? Nem jó a családi háttered és dolgozni akarsz, esetleg o.társakkal nem jössz ki? Legyél akkor magántanuló.

2010. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem iskolafüggő. Én 17 évesen teherbe estem, ezért a középiskola utolsó osztályát esti tagozaton felyeztem be. A nyári szünetben egyszerüen bementem anyukámmal a suliba és megbeszéltük az igazgatóval.
2010. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a családi helyzetem is elég gázos és a sulim sem épp a legjobbnak mondható 9.-ben még osztályelső voltam de mióta 10. év elején feljelentettem a gyámhatóságnál az angol tanáromat mert molesztált engem és több osztálytársamat akármennyit tanulok nem kapok jó jegyeket így viszont nem vesznek át másik közép suliba. ettől kicsit kikészültem idegileg és kezelésekre is járok nem birok oda bejárni mert pánikrohamom lesz ezért lettem magántanuló csak így nagyon nehéz tanulni. ezért iratkoznék inkább estire mert oda úgyis osztályozó vizsga alapján vennének fel.
2010. aug. 20. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:

23:20-as vagyok. Sajnálom, hogy ilyen rossz helyzetben vagy. Én azt tudom tanácsolni, hogy a szüleiddel együtt beszélj az igazgatóval és mond el neki ezeket a dolgokat amiket ide leírtál. Szerintem engedélyezni fogja, hogy átíratkozz esti tagozatra. Vagy esetleg az igazgató sem túl jó fej?

És miért nem íratkozhatsz át másik iskolába? Ki nem engedi? Mert lehet, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha átkerülnél egy teljesen új környezetbe.

2010. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát bocs de ez hülyeség amit írtok! BÁRKI járhat estire aki elvégezte a 8 általánost!!!! Vagyis akár 14 éves is!!!!


Azt hiszem ti kissé összekevertek itt dolgokat! Az, hogy 18 év a tanköteles korhatár az nem azt jelenti, hogy 18 éves korig "mindenkinek" kötelező iskolába járni! NEM! Csak a 8 általános elvégzése az ami MINDENKINEK kötelező! Aki azt elvégzi normál időben vagyis 14 évesen, annak a tankötelezettség elvileg megszűnt.


Az, hogy a tankötelezettség 18 évnél van meghatározva az csak olyan szempontból számít, hogy nem mindenki végzi el normál időben a 8 általánost. Tehát ha pl 14 évesen még csak 7 vagy 6 osztályt (vagy még kevesebbet) végzett el, akkor 14 évesen még nem mondhatja azt, hogy "kösz ennyi elég" mert 18 éves korig köteles még próbálkozni! De ez CSAK AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA ELVÉGZÉSÉRE VONATKOZIK!


A gimnázium és semmi egyéb középiskola NEM kötelező oktatás!


És igenis akár 14 éves is járhat esti gimnáziumba amennyiben elvégezte a 8 általánost.....

2010. nov. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tankötelezettség



A Magyar Köztársaságban - törvényben meghatározottak szerint - minden gyermek tanköteles. A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a 6., legkésőbb amelyben a 8. életévét betölti, tankötelessé válik.


A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló 18. életévét betölti.


A tankötelezettség - a szülő választása alapján - iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető.



Felnőttoktatás


Az, aki nappali rendszerű iskolai oktatásban nem tud, vagy nem akar részt venni, attól a tanévtől kezdve, amelyben a 16. életévét betölti, a munkahelyi, családi vagy más irányú elfoglaltságához, a meglévő ismereteihez és életkorához igazodó iskolai oktatásban (a továbbiakban: felnőttoktatás) kezdheti meg, illetve folytathatja tanulmányait.



A felnőttoktatás megszervezhető a nappali rendszerű iskolai oktatás céljára létesített iskolának a felnőttoktatási tagozatán, osztályában, csoportjában.



Az iskolai tanulmányok attól az évtől kezdődően, amelyben a tanuló 8 évfolyamos általános iskola esetén 17. életévét betölti, kizárólag felnőttoktatás keretében folytatható



A felnőttoktatásban a tizenhat-húsz éves tanulók részére ifjúsági osztály, csoport szervezhető.

2010. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!