Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinuson a levelező képzés...

Corvinuson a levelező képzés is komoly szaktudást ad?

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitelre mennék,levelező tagozatra.Érhet hátrányként,hogy nem nappalin teszem le?Diploma után például alkalmazna egy a big four cégek közül?

2021. márc. 14. 01:08
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Nagyon komplex jól válaszolni a kérdésedre, ezért több aspektusból vizsgálnám a kérdéseidet.

Alapvetően a levelezős képzés és a nappali között az a különbség, hogy a tanárok úgy veszik nappalin a hallgatókat, hogy nekik csak és kizárólag az a dolguk, hogy tanuljanak, míg egy levelezős képzésen tulajdonképpen úgy vannak vele, hogy neked a papír kell és kész. Abban az esetben, ha képes vagy magadtól tanulni és rendelkezésedre áll megfelelő mennyiségű idő, szaktudásban akár többet is el tudsz sajátítani, mint egy nappalis hallgató, akivel valami töltelék hülyeséget magoltatnak, mert a tanárok úgy gondolják, hogy ráér.

Ha tényleg gazdasági szaktudást szeretnél azonban, akkor nem ajánlanám neked sem a pénzügy-számvitelt, sem a gazd-ment, sem a HR-t sem pedig a turizmus-vendéglátást. Nagyon egyszerűen abból az okból, hogy ezek a szakok tulajdonképpen egy általános gazdasági szemléletet próbálnak átadni, aminek a végén igazából 3,5-5 év egyetem után nem tudsz semmit, nem értesz semmihez és nem rendelkezel semmilyen készséggel. A cégek friss diplomások esetén pedig a készséget, azt amit nem kell nekik drága pénzen beléd verni, fizetik meg.

Ha a témával szeretnél magas szinten foglalkozni, akkor sokkal hasznosabban töltenéd az idődet, ha pl. (Corvinus) gazdaságmatematikusnak mennél, esetleg Elte proginf+gazdász mester. Jelentkezhetnél BME matekra és ott is gazdász mestert csinálni.

Egyszerűen az a helyzet, hogy ezekkel az angolul-németül felsőfokon beszélő, általános, fent említett gazdasági diplomás emberekkel Dunát lehet rekeszteni, ténylegesen, nagyon nagy a verseny, csak azért, mert tulajdonképpen iskolapadból kilépve nem tudják visszakeresni a fizetésüket és igazából már a multiknál is úgy vannak vele, hogy tulajdonképpen azt foglalkoztatják, aki a legjobban azonosul a corporate culture-rel és ezáltal a cégnek él, stb...

A big fourról:

A legegyszerűbb út, hogy bekerülj egy big fourhoz az az, ha gyakornoknak jelentkezel, megfelelsz az interjún, ők beiskoláznak és felvesznek. Viszont azt tudni kell, hogy rosszul fizetnek, rossz a légkör, az emberek forognak, mert nem bírják. Ez nyilván köszönhető a céges kultúrának, az inkompetens vezetésnek és annak, hogy az egész egy rohadt nagy piramisjáték az emberi életekkel.

TL;DR: A big fourt és társait csak az érdekli, hogy gyakornokként megjelenj az ajtójuk előtt, kevés pénzért beiskolázódj, meg végezd a kulimunkát, utána meg ha felvettek legyél benn nagyon sokat a munkahelyen és ennyi.

2021. márc. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

“ ezek a szakok tulajdonképpen egy általános gazdasági szemléletet próbálnak átadni, aminek a végén igazából 3,5-5 év egyetem után nem tudsz semmit, nem értesz semmihez és nem rendelkezel semmilyen készséggel”


Ez azért nagyon merész kijelentés volt, másképpen fogalmazva: nettó faxság.

2021. márc. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Az első vagyok. Beszéljenek helyettem a számok:

Számvitel mester: [link]

Gazdmat: [link]

2021. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Közelebbről melyik az a szám, amely azt a vaskos kijelentést igazolja, hogy az egyetem után nem tud semmit, és nem rendelkezel semmilyen készséggel?
2021. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A 100 ezer forinttal magasabb átlagfizetés, a munkakörök, amiket a végzettek betöltenek. Ki akar önszántából könyvelő, vagy kontroller lenni? Annál unalmasabb, monotonabb, rosszabb jobbágymunka nincs...

Nem hiszem, hogy én vagyok az, akinek bármit kéne bizonyítania.

2021. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

De, de, bizonyítanod illene azt az otromba tévedésedet, miszerint például egy pénzügy-számvitelen végzett “a végén igazából 3,5-5 év egyetem után nem tudsz semmit, nem értesz semmihez és nem rendelkezel semmilyen készséggel” (idézet tőled). Még csak 14-e van, de már sikerült a hónap legnagyobb ostobaságát megszülnöd.


Egyébként az arroganciád egyből a bizonyíték is arra, sajnos, hogy a Corvinusosok arrogáns nagyképű seggfejek. Bár valószínűleg te ezen a kategórián belül is egyedülállóan nagyképű vagy.

2021. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező a gazdasági szakokból bőven elegendő a szombati részidős (“levelező”), kivéve ha ez az első és egyetlen szakod. Ha ez lenne az első szakod, akkor jobb nappalira járni, csak jobb híján menj levelezőre (ha mindenképpen dolgoznod kell mellette főállásban). De máskülönben ugyanaz a tananyag mint a nappalin, és levelezőn is lehetsz jó szakember. Az 1. válaszolónak van annyi igazsága, hogy ezek a szakok nehézségben nem mérhetők a komoly matematikus-közgazdász szakokhoz, de nem is az a céljuk.
2021. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nappalin több anyagot követelnek vissza a tanárok, mint levelezőn, talán több beadandót kell írniuk és hasonlók. Viszont az első válaszolóval egyetértek, ez többnyire felesleges maszlag, amit sosem fogsz használni. Vannak fontos tárgyak, amit érdemes alaposan megtanulni - ilyen a számvitel és a pénzügy - ha ezen a területen akarsz dolgozni. A nappalinak ez az igazi előnye, hogy a felesleges magoltatáson túl ezekre a tárgyakra is több idő jut.

A munkaerőpiacon a korábbi munkahelyi tapasztalataid számítanak igazán. Ezért fontos, hogy már az egyetem alatt találj a szakmádba vágó munkahelyet. Itt aztán a pénzügynek és/vagy a számvitelnek egy egészen új aspektusát ismered meg, itt kezdődik az igazi tanulás.

Itt gyakori kérdéseken a pénzügy msc-nek és a matematikai elemzős szakoknak nagy kultusza van. Ezekkel a szakokkal leginkább Budapesten lehet elhelyezkedni bankok és biztosítók háttérirodáiban. Itt is lehet egész nap excel táblázatokat bűvölni, nem hiszem hogy bármivel izgalmasabb lenne, mint könyvelni vagy kontrollernek lenni. Valljuk be, ezek a pénzügyes melók akkor jók, ha jól keresel és a munkahelyi társaság is szerethető, a munka ígyis-úgyis uncsi lesz. Viszont nem mindenkinek van affinitása egyetemen orrvérzésig elvont matematikai dolgokat tanulni. Ezeken a matematikai szakokon gyakran alap számvitelt sem tanulnak, így ha kijön az egyetemről, egy beszámoló alapján nem tudja értékelni a cég helyzetét, nem tudja mi van a számok mögött. A számvitel végül is magasabb szinten nem a könyvvezetésről szól, hanem a vállalat értékeléséről, megértéséről, vezetői kimutatások készítéséről - esetleg ellenőrzéséről. Ismerek olyat aki, más alapképzésről érkezve pénzügy msc diplomát szerzett és big4-nál könyvvizsgáló asszisztensként dolgozik úgy, hogy életében nem tanult számvitelt, nem kontírozott és "akasztófázott" soha gazdasági eseményeket. Ez kicsit olyan, mintha jogosítvány szerzésénél a forgalmi vizsgán egy olyan vizsgabiztos ülne mögötted, akinek nincs is jogosítványa.

2021. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiába pontozzátok le az egyest, igaza van. Pénzügy és számvitel szakra akkor érdemes menni, ha a számvitel érdekel nagyon, és biztos vagy benne, hogy azzal akarsz foglalkozni, különben nem ér semmit. Alkalmazott közgazdaságtanon, illetve gazdasági és pénzügy matematikai elemző szakon tanítanak értelmes dolgokat. Az utóbbi osztatlan, szóval én inkább az AK-t javaslom, azzal nagyon sokfelé lehet menni, és biztos alapokat ad. Ha a pénzügy érdekel, akkor is érdemesebb egy alkalmazott közgazdaságtant elvégezni, majd utána mehetsz pénzügy mesterre itthon, de akár külföldre is. A pénzügy-számviteles alapképzésedet meg 10-ből 9 egyetem kiröhögi ha pénzügy mesterre jelentkezel, mert nem tanítanak például ökonometriát. Helyette hallgathatsz döntési technikák, ellenőrzés és könyvvizsgálat, meg hasonló, rendkívül értelmes, és fontos tárgyakat.
2021. júl. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!