Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire hogyan készüljek egyedül?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék érettségizni, eddig nem nagyon foglalkoztam a biosszal, úgyhogy az alapokról kezdeném.


Ha a gimis mozaikos könyveket megtanulom és az eddigi érettségis feladatsorokat gyakorlom az elég?


Szóbelire mik a követelmények, egyáltalán hogyan működik? Arra hogyan készülhetek, hogyan dolgozzam ki a tételeket, és mi alapján? Kísérletek is lesznek vagy ilyesmi?


Szóbeli vagy írásbeli a nehezebb?



2021. márc. 13. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amik szerintem jó elméleti könyvek: Mozaik 10,11,12 és Nagy Etele összefoglalója.

Minél több korábbi érettségi feladatot oldogass.

A szóbeli 2 részből áll, kísérlet nincs emelt szinten (vannak fontos kísérletek, de azt csak elméletben kérdezik pl Avery-Griffith kísérlet de gondolom nem erre gondoltál). Az A rész egy téma kérdésekkel a B rész pedig egy szöveg hozzá kérdésekkel. Szóbelire gyakorló kömyvnek jó a 130 tétel biológiából könyv.

A követelményrendszert és a szóbeli témaköröket itt találod:

[link]

[link]

(Szerintem jövőre sem fog nagyon változni)


Mindenkinek más a nehezebb, talán az írásbelit mondanám nehezebbnek. Fontos tudnod, hogy nem a megtanult anyagot kérik vissza szó szerint, hanem a megtanult anyagot kell tudnod hasznosítani, logikusan átgondolni. Pl van sok diagramos, szöveges feladat ami alapján kell megodanod a feladatot.


Ha tudsz én fogadnék a helyedben az évre különtanárt, sok az anyag, jó ha valaki kikérdez, valamint a nehezebb részeket mint genetikai számítások, biokémia könnyebb hozzáértővel megtanulni. Vagy esetleg valamilyen felkészítőre beíratkozni, azzal mondjuk nincs tapasztalatom.

2021. márc. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Magister Universitas felkészítőjét tudom javasolni.


Jelenleg benne vagyok és nagyon jó. Megkaptunk minden írásbeli és szóbeli tételt kidolgozva illetve péntekenként van 17:00-20:30 között online óra amikor a nehezebb témaköröket átbeszéljük. Természetesen rögzítve van az óra így bármikor vissza tudod hallgatni.

2021. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 13. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!