Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészet utáni...

Szabad bölcsészet utáni kilátások?

Figyelt kérdés
Az aki esetleg az ELTE-n vagy a Pázmányon tanulta mi a véleménye róla? Hogy sikerült hasznosítani azt amit ott tanítottak?

2021. febr. 9. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Attól is függ, hogy melyik szakirányt választod. Én az ELTE-ről tudok nyilatkozni. Ott van kommunikáció-média szakirány, ezzel elindulhatsz egy újságírói vonalon. De van művészettörténet szakirány is, ha tovább mész MA-ra, akkor azzal múzeumokban, kiállítótermekben tudsz elhelyezkedni. OK, nem kell sok ember ilyen területre, de nem is végeznek évente sokan ilyen szakirányon. Az esztétika és a filozófia szakiránynak viszont megmondom őszintén, én nem sok értelmét látom így utólag. Én anno filozófiát választottam, megcsináltam az MA-t is és most PhD-zom. Viszont most így a tanulmányaim végére érve igencsak azt látom, hogy ez az út nem vezet sehová. Óraadóként több egyetemen is oktattam a PhD alatt (ebből ilyen havi 70e körül jön össze), de végzés után sehova nem kellek, mert kb létszámstopp van az összes BTK-n és inkább szervezik ki az oktatást óraadóknak, mint hogy felvegyenek vkit teljes állásba fix fizuért. Még én sem tudom, hogy ezzel mit fogok kezdeni.
2021. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Kicsit bölcsebb és műveltebb leszel, az idősebb nőket (40 felett) le tudod nyűgözni, de ennyi. Esetleg ha esztétika szakon tanulsz, tudod használni a tudásodat egyes specifikus munkákban kreatív ügynökségnél.
2021. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Miután elvégezted magassab bosztásban kezdhetsz a mekiben 😂😂
2021. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
46%
McDonalds, Burger King, Kfc. Ha jobban tepersz talán a Tesco húspult.
2021. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!