Mi a különbség a 7féléves egyetemi képzés, és a 4féléves felsőoktatási szakképzés között?
A 7 féléves az egyetemi alapképzés, avagy BSc, és diplomát ad, a FOSZK pedig egy OKJ szintű képzés, ahol mellé még használod az állami féléveidet is.
FOSZK-ot végezve egyébként be lehet számíttatni a megszerzett kreditek egy nagy részét ha utána azonos BSc-re mennél, de annyival nem lesz rövidebb a képzés, mint ameddig tartott a FOSZK.
Ugyanannak a szaknak a FOSZK-en a tananyag mennyivel más?
Azt írtad, hogy át lehet vinni a krediteket, tehát a tananyag is hasonló? Mennyivel ér "kevesebbet" a szakképzés?
Azért kérdezem, mert nem biztos hogy felvesznek BSc-re, de van FOSZK is ugyanabból, és érdemes e arra jelentkezni?
A tananyag hasonló, viszont sokkal rövidebb, könnyebb mint egy BSc. A FOSZK-ot személy szerint nem ajánlanám senkinek, ha van esélye BSc-re menni.
Gondolj bele, van XY szakból egy FOSZK-os, és van egy BSc-s. Kettejük közül ki lesz inkább felvéve?
"Ugyanannak a szaknak a FOSZK-en a tananyag mennyivel más?"
Ugyanazokat a tárgyakat tanulják, mint az alapszakosok, viszont az alapszakos tárgyakból kiesik jó néhány, azaz a FOSZK-osoknak kevesebb kötelezően teljesítendő tárgyuk van, de ezek is általában az alapszakosokkal közösen van megtartva, ergo tulajdonképpen ugyanazt tanulja mindenki az adott tárgyból (tehát az oktató nem tesz különbséget FOSZK-os és BSc-s között). Ha FOSZK-ot elvégzi valaki vagy még azalatt kéreti át magát BSc-re, akkor lehetséges a kreditátvitel, mert az előző tagozaton teljesített tárgyakat, amik alapszakon is vannak, el lehet ismertetni és nem kell még egyszer felvenni. Ezáltal akár a képzési idő is lerövidülhet (pl. 7 félév helyett 5 félév, csak mondtam valamit).
"nem biztos hogy felvesznek BSc-re, de van FOSZK is ugyanabból, és érdemes e arra jelentkezni?"
Érdemes a FOSZK-ot IS bejelölni B tervnek (mellette elsőként BSc-t inkább), max ha alapra nem vesznek fel, FOSZK-ot elkezdeni, aztán menet közben akár már első féléved után át tudod vetetni magad alapszakra (feltéve, ha ugyanaz a szak és van emelt érettségid, mivel ugye az már kötelező minden esetben BSc-re, ez nem kerülhető meg).
"Mennyivel ér "kevesebbet" a szakképzés?"
Nyilván igen, úgymond kevesebbet ér a FOSZK, de ez nem jelenti azt, hogy ne tudna vele elhelyezkedni az ember. Viszont, ha valaki úgy érzi, megvan hozzá az esze és érdekli a szak, akkor érdemes egyből alapszakon elkezdeni. Nem beszélve arról, hogy utána van lehetőség mesterszakra továbbmenni, ahol sok esetben jobban/könnyebben lehet specializálódni arra a területre, ahol ténylegesen el szeretne helyezkedni majd az ember, és immár azt tanulni, ami igazán érdekli.
Nem értem a #5-ös miért lett lepontozva, amikor minden szava igaz, ellentétben az előtte válaszoló tudatlan pöc s-nek, akinek halvány lila f os gőze sincs erről, persze miért is lenne, ha nem is volt FOSZK-os. A 4 félév alatt összesen 120 kreditet tudsz összeszedni, ebből a szakmai gyakorlat 30 a maradék pedig mind tárgy. Ugyan azokat a tárgyakat tanítják, ugyan azok a tanárok, mind a kettő képzésre járó hallgatóknak. Amikor befejezed, akkor a szakmai gyakról illetve egy témáról záródolgozatot kell majd írni, és szóban megvédeni, ezért kapsz Oklevelet, ami alapjáraton nem számít Felsőfokú végzettségnek, kivéve, ha ugyan azon szak alapképzésére akarsz átmenni, ebben az esetben van külön pont rendszer, ha 5-ös lesz a záróvizsgád és az oklevél minősítés, akkor a max 400-pontot kapod meg felvételin és erre jön még rá +100 pont többlet pont(nyelvvizsga, sport eredmény, TDK stb.). És a 90 kreditnyi tárgy, ami kb 25 tárgy, ezt mind beszámítják ugyan azon szak alapképzésére. + megrövidül a képzési idő, 7 félév helyett jobb esetben + bukás nélkül 4 félév alatt betudod fejezni, úgy, hogy a 4. félév szintén szakmai gyak + diploma munka, államvizsga stb.
Szóval ne pontozd le, te idió ta féreg, ha egy kiba szott értelmes és releváns információd sincs ezzel a témával kapcsolatban + nem kell azért sem hülyeséget írnod, mivel nem tudhatod hányan olvassák el, és hányan fognak rossz döntést hozni miattad, aki fogadni mernék még egyetemre sem jár, hanem csak egy kis érettségi előtt álló taknyos lehet.
1 szó, mint 100 ha nem vesznek fel alapra, akkor FOSZKra jelentkezz, oda 240 pont kell és azt mindenki eléri. DE ha tudod finanszírozni, akkor érdemes a fizetős alapot felvenni, ha nem tudod finanszírozni, el lehet gondolkodni azon, hogy felveszel diákhitelt. FOSZK-on is vannak követelmények, amiket ha nem teljesítesz, akkor áttesznek fizetősre, vagyis ha ez megtörténik, akkor inkább az alapképzést fizesd és nem a FOSZKot, jobban jársz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!