Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ennyi vallásos...

Miért van ennyi vallásos főiskola, meg teológiai akadémia Magyarországon?

Figyelt kérdés

Valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban?

Néztem a 2021 szeptemberétől induló képzéseket, ott ugye kiadja, hogy hány darab főiskola/egyetem található az országban.

Elvileg 62 db van, és abból ha jól számoltam, akkor 21(!!!) olyan főiskola van, ami ilyen hitvallásos, meg teológiai akadémia meg mit tudom én még micsoda.


Szóval ez nem sok egy kicsit egy ekkora országnak? És aki ilyen helyre megy, az a későbbiekben csak pap, lelkész, meg hittantanár tud lenni?


Értelmes válaszokat szeretnék, köszönöm.



2021. jan. 16. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Pap hiány van.
2021. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alapítási szabadság van. Az egyházi fenntartású egyetemek nem csak a fent említett képzéseket folytatják. Például a Károli Gáspár Ref. Egyetemnek is van jogi, bölcsész, pszichológia, tanítóképző kara is. Ha egy felekezet képes fenntartani, akkor miért ne legyen.
2021. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A Károlit nem számoltam bele, azért ott van más is
2021. jan. 16. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek jogában áll tanulni, és ha ez egy valláshoz kapcsolódik, akkor azt is.
2021. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!