Hogyan viszonyulnak egy másik szakterületet kipróbáló karrierváltóhoz?
Senkit sem érdekel az a tapasztalat, csak a releváns. Nyilván minimálisan számít, hogy van kialakult munkamorálod és nem kell onnan kezdeni, hogy mondjuk járj be rendszeresen, dolgozz önállóan és végezd el normálisan a 8 óra munkát, de alapvetően nullázódik a "tapasztalati számláló". Lehetnek olyan cégek, ahol előnyöd származik a korábbi szakmádból, mert épp olyan a projekt vagy van az induló projektek között releváns, de ez viszonylag ritka.
Én azt tapasztaltam, hogy ha van korábbi nem szakirányú, de magas szintű végzettséged, akkor azért másképp állnak hozzád több helyen. Sajnos ez is ilyen pályakezdő betegség, hogy amíg nincs tapasztalat, addig a mindenféle papír és referencia számít meg igazából minden, amiből lehet következtetni arra, hogy legalább emberileg beválsz és legalább valamiben kettőnél több agysejted van.
Üdv, egy biológusból lett informatikus 😊
#2: Bölcsészként én most pályakezdő pénzügy-számviteli állásokra jelentkeztem, mert elkezdtem tanulni levelezőn ilyen irányban. Én is ezt tapasztaltam, hogy negatívum az, hogy pályaváltó vagy "pályaelhagyó" vagyok.
Volt, hogy a hr-es is próbált elbizonytalanítani, hogy miért nem a nyelvtudásommal dolgozom továbbra is, mert évekig fordítóként dolgoztam, és szerinte azzal dupla annyit kereshetnék, mint pályakezdőként könyvelőirodában.
Nem sok fogalma volt az egészről, mert nem tudnék dupla annyit keresni, de a fő probléma az, hogy ilyen jellegű álláshirdetésből annyira kevés van, hogy ezzel még munkát sem találok mostanában, bármilyen kevés fizetésért sem.
3. Igen, ugyanez volt velem. Ha van egy bölcsész ÉS egy közgazdász diplomád, az valamiért rosszabb [a magyar HR-esek szerint], mint ha csak ugyanaz a közgazdász diplomád van. LOL
Le kell tagadni, ahogyan a doktori címedet is, ha van, meg azt is, ha angolon németen kívül más nyelven beszélsz. Csak és kizárólag 1db szakirányos egyetemet és csak angolul/németül tudó szakembereket keresnek, nem fér bele, ha valakinek van más érdeklődése is.
Másik tipikusan magyar fogalom a "túlképzett". Ez alatt nem azt értik, hogy ha jogász diplomával jelentkezel takarítónak, hanem ha bármi pluszt tudsz felmutatni, ami ellenszenvet vált ki belőlük (mert alapból is kisebbrendűségi érzésük van, vagy csak félnek a "különcöktől"). Én hosszú évekig letagadtam 2 MA diplomát és egy PhD abszolutóriumot, meg a beszélt nyelveim közül párat, nehogy "túlképzettnek" tűnjek.
Tipik magyar mentalitás sajnos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!