Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes tovább tanulni...

Hova érdemes tovább tanulni menni általános után?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.-os és ilyenkor hova és miért érdemesebb oda menni tanulni? Gimnáziumba vagy középiskolába?

Elönyőket-hátrányokat írjatok légyszíves.

Köszönöm a válaszotokat! 🙂



2020. dec. 14. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Középiskolába, mert ott szakmát és érettségit is kapsz. Onnan is lehet menni egyetemre, főiskolára, nem csak a gimnáziumból.
2020. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mik a terveid? Ezek nagyon fontosak.
2020. dec. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

A gimnázium általában az egyetemre készít fel. Itt arra van esélyed, hogy különböző tantárgyakban jobban elmélyedj (például vannak infós tagozatok, töris tagozatok, fizikás, stb), valamint, hogy nyelvet tanulj (általában 1, de sok esetben akár 2 nyelvvizsgával is rendelkezhetsz mire leérettségizel). Többet várnak, mintsem ami az érettségi teljesítéséhez kell. Előnye, hogy nyelvtudást szerzel, hogy meg tanulsz tanulni (ez az egyetemen nagy előny), hogy van időd eldönteni, hogy mivel szeretnél felnőttként foglalkozni. Hátránya, hogy itt bizony tanulni kell, és “könnyű” kibukni az első éven, ha nem bírod a tempót (de azért teljesíthetetlent sehol nem várnak el).

A középiskola előnye, hogy ott már alapból találkozol egy szakmával. Ez lehet turizmus vendéglátás, lehet közgazdaságtan, lehet géplakatos, bármi. Itt nem cél, hogy neked majd 4 év múlva 450 pontod legyen felvételinél, és a top egyetemek egyikébe járhass, de azért van lehetőséged tovább tanulni, csak nem a legjobb helyeken. De nem a tovább tanulásra épít. Például egy közgazdaságtan tagozatos szakközépiskolai diák az érettségi után elmehet könyvelő okj-ra. Előnye, hogy az érettségi után akár egyből, de akár egy 1-2 éves OKJ után már dolgozhatsz. Hátránya (és szerintem ez a legnagyobb hátránya), hogy 14 évesen nem tudod feltétlenül, hogy az a szakma téged valóban érdekel-e és érdekelni fog-e 19-20 évesen is amikor elkezdesz dolgozni.

Fontos kiemelni, hogy ez általában van így. Vannak nagyon jó színvonulú középiskolák, amikből nagy átlagban mennek tovább egyetemre, és vannak olyan gimnáziumok, ahonnan nem mennek, mert nem jó az oktatás. Azon a környéken ahol én felnőttem, ott ez igaz volt. Szóval mindig az adott iskolát nézd meg.

Én gimnáziumba mennék. Több lehetőség nyílik meg ezáltal, és ha 18 évesen rájössz, hogy mégsem akarsz egyetemre menni, akkor mehetsz OKJ-ra, ugyanúgy, mint aki középiskolába járt.

2020. dec. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

OKJ 2021-től nem létezik. Helyette egy három éves képzési formát alakítottak ki.

"Szakközépiskola" mint olyan, vagy öt éve nincs már, van szakgimnázium, ahol valamilyen szakmát tanulsz és mellette alacsonyabb óraszámban tanulsz természettudományos órákat (pl. összevont "komplex természettudomány" van biosz-föci-fizika helyett.

Amit most valami aberrált módon, egy retardált agyból kipattanó ötlettel "szakközépiskolának" neveznek, az a régi szakmunkásképző. 3 év tömény szakma, minimális egyéb tantárgy, aminek a végén kapsz egy szakmát. Ahhoz, hogy leérettségiz, plusz két évet kell iskolába járni (a többi 4 éves). Itt az első három év alatt általában lehet kapni ösztöndíjat is.

Ha pedig jól megy a tanulás, akkor ott vannak a gimnáziumok, itt nem kapsz szakmát, a cél egy minél jobb eredményű érettségi, amivel egyetemre tudsz menni.

2020. dec. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, nagyon fontos vannak e kilátásaid.


Ha nincsenek és nem vagy rossz tanuló akkor ajánlom próbálkozz meg egy gimnáziummal. Nagy lehetőséged nyílik nyelvvizsgát szerezni is amennyiben még nem rendelkezel vele, amely köztudott diplomához elengedhetetlen feltétel. Ezek mellett van 4-5 éved kitalálni merre szeretnél elindulni. Ha jó gimibe kerülsz nagyon sok jó dologba belátást nyerhetsz és akár még világot is láthatsz amelyet felnőttként nehezebb lesz megtenni. (például minket vittek síutakra illetve az Európai Parlamentbe is volt szerencsénk betekintést nyerni, ezek mellett volt egy csodás olasz kirándulásunk)


Azonban ha nincsenek nagyra törő vágyaid/határozottan érdeklődsz egy szakma iránt akkor egy erre épülő szakközepet ajánlok.

2020. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!