Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az, hogy felsőoktatási...

Mi az, hogy felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés
Hol lehet tanulni? Milyen szakmát ad? Nehéz-e megszerezni? Milyen tantárgyak kellenek hozzá? Fizetős? stb.

2020. nov. 30. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam ilyenen, csak amiket hallottam róla: az egyetemi szint alatt van, 2 éves, a minimum ponthatár 240, nem 280, mint a bsc-nél.

Több egyetemen is lehet tanulni, különböző szakok vannak. Gondolom így könnyebb megszerezni, elsősorban az megy oda, aki nem jutott be a bsc-re. A felvin kell jelentkezni erre is.

Van állami és fizetős is, és valahogy beszámítható a bsc-nél, ha elvégezted. Azt hiszem, így figynak vele az állami félévek is.

2020. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
semmilyen végzettséget nem ad (lásd ugyanúgy középfok), ellenben villoghatsz vele hogy egyetemre jársz de közben magadnak hazudsz mert bármelyik OKJ megalázza
2020. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 éves képzés, azok közül a szakok közül indítanak, amik alapképzésben is indulnak az adott egyetemen (de nem mindig az összeset). A két év alatt egy kb. szakmával egyenértékű papírt kapsz, amivel aztán felvételizhetsz alapképzésre. Ha esetleg nem vesznek fel egyetemre, és nem találod időpocsékolásnak erre ezt a 2 évet, akkor érdemes belekezdeni, mert általában le is rövidíti a 3 éves alapképzést, beleszámítanak egyes teljesített tárgyak.
2020. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Valami
2020. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
:)
2020. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Uccsó voltam
2020. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatási szakképzést valahol az érettségi és a rendes diploma között helyezd el. Kb a régi főiskolai rendszerben megszerezhető diplomának a lebutított változata. Nem olyan szintű mint akár csak egy BSc de nyilván az érettséginél több.


Igazából nálunk FOKSZ nagyjából ugyanazokból a szakokból áll mint a BSc csak kicsit mások a tárgyak. A képzés 2 év, ponthatár alacsony. Bizonyos tárgyak ugyanazok mint a BSc-n vagyis alapképzésen, de nyilván fokszon nem tanulják azokat a bizonyos alaptárgyakat amiket alapképzésen. Helyette tanulak mást, nálunk az utolsó félév az szakmai gyak.


Én ugyan rendes alapképzésre járok de ahogy észrevettem fokszra kb 3-4 okból mennek az emberek:

1. Nem akar rendesen egyetemre menni, nem akar annyit tanulni, de valami szakmát mégis akar.

2. Nem vették fel alapképzésre elmegy erre.

3. Előbb elmegy fokszra , majd onnan jelentkezik alapképzésre mert onnan talán (ebben nem vagyok biztos) könnyebb bejutni, mert máshogy számítódnak a pontok és így az alapon már sok tárgyat már nem kell megcsinálni, mert már fokszon megcsinálta, tehát elismertetheti őket.

4. Pl időközben jön á hogy amit tanul nem érdekli, elkezdene mást, de két alapépzés túl sok, ezért fokszra megy.


pl: egyik barátnőm járt így. Anno a sima alapra ahova én is járok nem vették fel. Elment egy másik szakra tanulni, de elég hamar rájött hogy azt nem szereti. Nem hagyta abba, mert annak semmi értelme, aztán jelentkezett fokszra (ahova eredetileg bsc-re akart menni, oda simán felvették és így legalább félig tanulhatja azt ami érdekli. Plusz a diplomája mellé lesz még egy papírja.

2020. dec. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!