Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az jót tesz az angol tudásomna...

Az jót tesz az angol tudásomnak ha angol nyelvű tévét nézek? Most még nem sok mindent értek belőle? Mikor fogom nagyjából megérteni? Most középszinthez közeli szinten vagyok.

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Többet ér,mint a könyvek. Előbb-utóbb megérted majd a szöveget is. De az is nagyon hasznos,ha angol napilapokat olvasol,esetleg szótár segítségével.
2010. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És honnan szedjek angol lapokat?
2010. aug. 9. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én úgy készültem fel angol felsőfokra, hogy filmeket néztem ;)
2010. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van aki állítólag a Cartoon Networkről tanult meg angolul. Persze, hogy jót tesz, ez olyan, mintha megkérdeznéd, hogy ha kiköltözöl Angliába stb, az segít-e. A vizuális információból, háttérismeretedből, eddigi angoltudásodból, és nem utolsósorban a képzelőerőd, intelligenciád felhasználásával sokat, egyre többet ki fogsz hámozni, jó lesz a kiejtésed, szövegértésed, fejlődik, méghozzá használatos, mai nyelvhasználattal a szókincsed, és nyelvtani szerkezetek is rögzülnek. És közben még szórakozol is, a nyelv nem cél lesz, hanem eszköz - az az igazi!

Újságokat egyébként az interneten lehet olvasni, egyszerűen beírod a címüket a keresőbe.

2010. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prímás Lancelot ***** válasza:

minek nézze ha nem sokat ért belőle?

inkább tanulgasson és később kezdje el nézni.. amikor ért is valamit belőle.

meg hogy szórakozna tévénézés közben mikor nem érti.. próbáltátok már a kínai adót nézni? (és meddig sikerült élvezni?)

2010. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az angol nem kínai, prímás!
2010. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Prímás Lancelot ***** válasza:
de abból sem ért sok mindent.. (semmit)
2010. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Prímás Lancelot ***** válasza:
de akkor majd nézem a kínai tévét és megtanulok így kínaiul :D:D
2010. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!