Mi kell ahhoz, hogy majd mesterséseg intelligenciával foglalkozhassak?
Nagyon érdekel a dolog, de még csak tizedikes vagyok. Infóból tervezek faktra menni.
Melyik egyetemi szak a leghasznosabb ehhez? Nagyon sok infós van. Meg egy barátom azt mondta, hogy szerinte a pszichológia is hasznos (kognitív pszichológia, azt mondta, de én rákerestem, de nem tűnt olyannak, ami ide kapcsolódik)
Magas IQ, tehetség a szakmában.
Mérnöki végzettség, a robotikában tehetség.
Bár a mesterséges intelligencia a tudományos-fantasztikus irodalom terméke, jelenleg a számítógép-tudomány jelentős ágát képviseli, amely intelligens viselkedéssel, gépi tanulással, és a gépek adaptációjával foglalkozik. Így például szabályozással, tervezéssel és ütemezéssel, diagnosztikai és fogyasztói kérdésekre adott válaszadás képességével, kézírás-, beszéd- és arcfelismeréssel. Egy olyan tudományággá vált, amely a valós életbeli problémákra próbál válaszokat adni. A mesterséges intelligencia rendszereket napjainkban elterjedten használják a gazdaság- és orvostudományban, a tervezésben, a katonaságnál, sok elterjedt számítógépes programban és videójátékban, de az online szövegírásban is.[1]
Lineáris algebra, statisztika, analízis (mondjuk az mihez nem kell:D) és valszám. Legjobb szak erre alkalmazott matematikus msc (nyílván előtte bsc). Remélem ez nem tántorít azért el:D gyönyörű terület a matematika és ez a része nagyon gyorsan változik és elég nagy kihívás is.
Amúgy a valóságban gépi tanulás van, a mesterséges intelligencia egy buzz word, amit a PR-osok szeretnek használni, és nem kell hozzá pszichológia, ha csak nem szeretnél kutatni general artificial intelligence-et, különben sehol sem fogod használni.
Hogy ne tűnjön fekete mágiának ez az egész, itt a négyes válaszoló vagyok én, megpróbáltam kifejteni durva matek nélkül: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
Szóval felejtsd el az infót, mert SEMMI köze hozzá és nagyon megfogod bánni. Informatikán programozni tanulsz majd és csak mesteren lesz lehetőséged keményebben ezt tanulni, de az édes kevés lesz majd. A programozásra csak mint eszköz lesz szükséged és matekon tanítanak programozni is amúgy. De hangsúlyozom, NEM programozással fogsz foglalkozni, hanem matematikával, programozást csak mint ESZKÖZT fogod használni. Szóval NE menj infóra, mert SEMMI értelme.
Ha ez nem győzött volna meg, akkor szívesen küldök anyagokat arról, hogy hogyan néz ki egy deep learning algoritmus és hogyan kell leprogramozni.
Azt még fontos leírnom, hogy a szakmán belül hatalmas különbségek vannak tudásilag. Egy kis cégnél (start up), egy mindenesként dolgoznál, aki adatbázisokkal foglalkozna sql nyelven, adatokat tisztogatna és modellt készítene, szóval ide erősebben kell a programozás.
Közepes cégnél már csak adatokat tisztogatnál éa modelleket készítenél.
Nagy cégnél pedig mint valódi "mesterséges intelligenciával" foglalkozó szakember dolgoznál, aki csak a modellekkel foglalkozik, ami azt jelenti, hogy végig matekoznál és próbálnál algoritmusokat optimizálni.
Szóval van olyan terület, amire jó a proginfó msc, de multihoz mint "mesterséges intelligenciával" foglalkozó szakember soha nem kerülnél be, csak lentebbi szintre, pl akik az adatbázisokkal foglalkoznak. Ami egy fontos hely, ne érts félre, de nem a te célod.
Amit proginfó msc-vel elérhetsz, az machine learning engineer, ami a programozók és data scientistek között van és tudnia kell programozni is és értenie kell az egyes modellek mögött lévő matekot is. Ez amúgy egy durvan keresett terület, de neked nem ez a célod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!