Ez attól függ, hogy milyen az órarended (járhatsz te könnyebb szakra, ahol kevesebb órád van, ha az úgy van elosztva, hogy a hét minden egyes napjára jut órád a leglehetetlenebb időpontokban), mennyit és milyen rendszerességgel kell készülnöd a tárgyaidra (valakinek többet kell míg valakinek kevesebbet és ez az egyéni képességektől függ, egyes tárgyakra óráról órára kell készülni, míg más tárgyakra "csak" a zh-ra vagy vizsgára), illetve attól is függ, hogy milyen munkalehetőségeid vannak (pl. szakmai munkát nehezebb találni, mert azok jellemzően a hétköznapokon a klasszikus munkaidőben várják a jelenléted, míg pl. a jellemzően diákmunkák akár esti vagy hétvégi műszakokkal is működhetnek, leginkább kereskedelemben vagy vendéglátásban). Szerintem nem lehet ezt konkrétan kijelenteni egy szakra sem.
2020. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Kb az összes mellett. Függ attol mennyire vagy stresszelős, szorgalmas, “okos”. Inkabb azt mond melyik szak erdekel, es akkor hamarabb kapsz velemenyt.
2020. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat🙂
2-es ezek a szakok érdekelnek: gyógyszerész, élelmiszer mérnök, pénzügy és számvitel esetleg szülésznő vagy ápolónő
2020. okt. 29. 00:34
4/9 anonim válasza:
A BTK-s szakok mellett simán. Általában max heti 3 nap vannak órák. (PTE)
2020. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Vannak szakok amelyek duális képzés keretében is végezhetők nappali tagozaton. Erre érdemes rákeresni az adott intézmény oldalán, ahová felvételizni szeretnél, illetve ezen az oldalon is: [link] Az iskola mellett a fennmaradó időben szakmai gyakorlat keretében munkát végzel, általában az iskola szerződik erre cégekkel, ahová van lehetőség menni dolgozni. Nyilván ebben a rendszerben azért nem sok idő marad a tanulásra.
2020. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Vannak olyan szakok, ahol nagyjából magadnak állíhatod össze az órarended (szóval valaszthatsz, hogy X gyakorlatot hétfő délutánra veszed fel Kiss Lajoshoz vagy csütörtök délutánra Nagy Kálmánhoz). Ha sikerül mindent oda felvenni, ahová szeretnéd, akkor akár 2-3 nap alatt is le lehet tudni a hetet és a többi nap tudsz dolgozni. Én orvostanhallgató vagyok, nálunk pl nincs ilyen és az említett szakokról sem tudok nyilatkozni, a ttk-s (matematika, infó, mérnök szak) ismerőseim közül volt sokaknak ilyenre lehetősége.
2020. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
6-os Igen, csak ezzel is az a baj, hogy abból tudsz válogatni, ami van. Nálunk is magunk állíthatjuk össze az órarendünket, de csak azt tudjuk felvenni, amit meg is hirdetnek és ebbe már nincsen beleszólása az embernek (sok az óraütközés, betelnek az órák, cserélgetni kell, nem hirdetnek meg elég helyet, a leglehetetlenebb időpontokra teszik stb.). Nekem minden évben annyi órám volt, hogy 2-3 nap alatt simán le tudtam volna tudni mindent és ehhez képest egyetlen egy olyan félévem volt, amikor nem kellett bemennem az egyetemre hétfőtől péntekig minden nap (akkor is csak a hétfőm volt szabad...). Úgyhogy szerintem ez a legnagyobb nehézsége a dolognak, hogy hogyan sikerül felvenned az óráidat és amellett milyen munkát tudsz elvállalni.
2020. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Gyógyszerész mellett nem fogsz tudni dolgozni. A gyógyszerész szak 110% odafigyelést és időt igényel
2020. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Ahogy az első is írta, ez sokmindentől függ és még ki is egészíteném: Ha Budapesten vagy, nagyobb a választék munkalehetőségből, míg egy kisebb városban valószínűleg nehezebben találsz rugalmas munkát. Az se mindegy, hogy mit vagy hajlandó elvállalni. Ahogy az sem, hogy a szüleiddel laksz, vagy rád szakad a vásárlástól a takarításig minden és főtt kaját is akkor eszel, ha megcsinálod magadnak. Ezek is sok időt el tudnak ám venni.
A gyógyszerész és a mérnöki erős szakok, itt kevésbé látok erre esélyt. Az ápolói pedig pl. Pesten a SOTE-n úgy működik (vagyis gondolom, mert ez úgy általában az ETK-ra jellemző, de én csak gyógytornászt ismerek), hogy kapod az órarendet és nem válogathatsz, A és B hét és szinte minden nap van óra.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!