Milyen szakokat javasoltok japán szak mellé?
Mindenhol azt olvastam, hogy a japán szakkal nem lehet semmire menni. De én nagyon szeretnék oda járni és utána is szeretnék menni valamire az életben. Szóval milyen szakokat tudtok javasolni, ami passzol a japánhoz?
Köszi a válaszokat.
Bármit, amivel tudsz pénzt keresni.
Amúgy komolyan, a japán szakkal mit érsz el? Tényleg érdekel!
Általában olyan emberek szokták ezt mondani, akiknek nincs nyelvérzékük és angolul sem tudtak soha megtanulni.
A Magyarországon kevesek által beszélt nyelvekkel elég jól lehet keresni fordítóként vagy tolmácsként.
Ha szeretnél mást is tanulni mellette, akkor minornak vegyél fel egy másik szakot, ami szimpatikus. Én az anglisztikát javaslom mellé, mert az angolra mindig szükséged lesz.
3.-nak.
A kínai az más, az a jövő nyelve.
Én arabos vagyok és igazságügyi igazgatást szeretnék mellé tanulni.
De szerintem jó bármilyen gazdasági szak, turizmus-vendéglátás vagy nemzetközi tanulmányok.
Nem a japán nyelvvel nem lehet sokra menni, hanem a japán szakkal. Én történetesen ezen a szakon végeztem, és nyelvtudást nagyon minimálisat nyújtott, pedig szorgalmasan végigtanultam a három évet. Az én időmben oda járók közül tudomásom szerint csak azokból lett tolmács, akik ösztöndíjjal kint voltak egy évet. Nyilván így nagyon magas szinten megtanulták a nyelvet, míg az egyetemi berkeken belül tanulók hozzájuk képest köpni-nyelni nem tudnak.
Ha csak a nyelv érdekel és fordítással, tolmácsolással szeretnél foglalkozni, fontold meg hogy inkább beiratkozol egy nyelviskolába, mert sokkal kifizetődőbb lesz, ugyanis rendkívül ingerszegény az egyetemi nyelvoktatás japán szakon.
Akár a japán szak, akár az egyéb módon történő nyelvtanulás mellett döntesz, én is valamilyen gazdasági szakot tudnék javasolni amiből nagy előnyt kovácsolhatsz a japán nyelvtudással megspékelve.
Én japán szakon diplomáztam idén júniusban, és meg tudom erősíteni azt, amit az előttem kommentelő írt, hogy többre fogsz menni egy nyelviskolai képzéssel, mint a keleti nyelveK és kultúráK alapszakkal. A kínai az más. A kínai nyelvnek nem olyan erős a nyelvtana, mint a japánnak (ami a magyarhoz hasonlóan erősen agglutináló, tehát ragozós nyelv)... Ráadásul a kínait jobban oktatják. Nem kívánom részletezni, ha nem muszáj.
A keleti nyelvek és kultúrák szakkal elsősorban a japán irodalomba (filológia 2 tárgy), nyelvtudomány (filológia 1 tárgy), történelem (országismeret I-IV)társadalomtörténet (van is ilyen specializáió) kapsz betekintést. A nyelvei képzés elég gyenge, és kevés azok számára, akik NEM N3-as nyelvtudással kezdik meg a szakon annak ellenére, hogy a full kezdőkben vannak felzárkóztató nyelvórák (Bevezetés a japán nyelvbe I/a/b/c) és ue. nyelvgyakorlat tárgyak...
Mind a full kezdő, mind a haladó csoportokban lesznek jobban, gyorsabban haladó, tanuló hallgatók, szóval arra is készülj, ha full kezdő csoportba is kerülsz, mindig lesz pár hallgató, aki kicsit vissza is fog húzni. Van egy csomó töltelék tárgy (filozófiatörténet, nyelvtudomány [nem a japán nyelvvel kapcsolatos!]) stb. tárgyak, amikre jobban kell készülni, mint a legtöbb szakmai tárgyra.
A legszo.atósabb tárgyak a filológia 1 (japán nyelvtudomány), valamint a BA nyelvi alapvizsga. Mondjuk, a nyelvi tárgyak annyira "nívósak", hogy mivel az oktatók is tudják, hogy csak néhány olyan hallgató lesz az évente felvett kb. 150 főből, akik rendesen fogják tudni legalább N3-N2 szinten folyékonyan beszélni a nyelvet, hogy a nyelvtan 1-6-ig tárgyakat végig lehet karikázgatni. kb. ez a színvonal a nyelvgyakorlat tárgyaknál is (bár attól függ, kinél veszed fel :) ) kb. ennyi a vizsga, meg a számonkérés. A szövegolvasás I és II tárgyakat is könnyen végig engedik puskázni, ha olyan oktatónál veszed fel, mivel tudják, hogy nem lehet úgy nyelvet megtanítani, hogy hetente több mint 120 kandzsit kell megtanulnod leírni (holott a japánok többsége se tud minden kandzsit leírni...) nemhogy még a hulladék Nihon wo shiru-ből készülni :"D
Annyit javasolnék, hogy Te NE a puskázásra építs. A nyelvtan 1-2 tárgyakra, ha jól tudom az ELTE-n is a Genki 1-2 könyvből tanítanak (nálunk a KRE-n így volt). Ez a két könyv, nagyjából az N4-es nelvvizsgára elég. Lesz a nyelvtan 3 tárgy, az An integrated approach to intermediate japanese c. könyvből fognak tanítani, nagyon hasznos a tárgy, HA készülsz rá rendesen! Ráadásul ez a könyv olyan témákat is feldolgoz, amit simán fel tudsz használni egy japán komplex origó B2-es nelvvizsgához (nekem is meglett az írásbeli és a szóbeli is) és ez a könyv sokat segített.
Ha érdekel a szakkal kapcsolatban még valami, nyugodtan írj, szívesen válaszolok :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!