Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a hispanisztika...

Mi a különbség a hispanisztika (ugy hallottam, hogy ilyen is van) és a romanisztika között?

Figyelt kérdés
Ngyon érdekel a romanisztika, imádom a spanyolt, mindent, ami vele kapcsolatos...keresgettem a neten, és láttam, hoyg van olyan is, hogy hispanisztika...Mi a különbség a kettő között? ...és ha van valaki, aki romanisztikán tanult, és ráérne,,,lenne pár kérdésem:)..esetleg msn-en..köszi:)
2008. nov. 27. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szak, hogy hispanisztika. A hispanisztika volt a regi spanyol szak tudomanyosabb neve (ahogy a nemet szak is germanisztika). Tehat ha a romanisztika spanyol szakiranyara mesz, ugyanazt kapod, mintha hispanisztikara jarnal.
2008. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Létezik olyan szak is, hogy hispanisztika (legalábbis Szegeden), és a különbség közte és a romanisztika között az, hogy míg a hispanisztika csak a spanyolt öleli körül, addig a romanisztika a főbb latin nyelveket, mint a francia, olasz, és spanyol! Egyébként van germanisztika (német, angol), és van skandinávisztika is (dán, izlandi, svéd, norvég).
2011. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!