Jó szakma a villanyszerelő szakma,érdemes tanulni?
Azért az, aki azt írja, hogy maszekként hullára lehet keresni, az azért mennyire van tisztába a dolgokkal, hogy hogyan mennek?
Alkalmazottnak lenni villanyszerelőként nagy szívás. Vagy szívhatod több műszakban szakmunkás bérért, vagy egy vállalkozó mellett véshetsz reggeltől estig szinten szakmunkás bérért...
Való igaz, hogy jól lehet keresni maszekként, de ehhez nem árt ha van egy autód (hozzá jogosítvány), különböző szerszámok, a vésőgéptől, porelszívón át az utolsó csavarhúzóig az nem egy két forint, hanem elég szép kezdőtőke kell hozzá.
Arról nem is beszélve, hogy ott a havonta fizetendő több tízezer járulékod, amit magad után kell fizetni, független attól, hogy volt e a hónapban bevételed vagy se.
És még akkor arról nem is beszéltem, hogy kezdőként, friss vállalkozóként nagy/sok munkára ne szamíts, mivel nagyon nem egyszerű az amúgy is telített piacon be épülni a többi szaki közé, és kedvelt, népszerű szakemberré válni, AKIT ISMERNEK.
Aki csak úgy olyat állít neked, hogy hullára keresed magad, annak fingja sincs, valójában hogyan működik ez ma kezdőként!
5/
Gondoltam is hogy rengeteg hátulütő van
Egy szakma piaca sincs telítve ma Magyarországon. Tán időutazó mondja ezt, ki mondjuk 92-ben él.
A vésés az nem a szakmunkás dolga. Rendes körülmények között a villanyszerelő csak azért ragad kalapácsot, hogy egy sarkot lepattintson, mert a könyök ívébe belelóg. A gépesítésről nem is beszélve. Én például nem találtam kivitelezőt egy konyha modernizálására, eddig csak gáz volt és 3 aljzat, most meg majd villanytűzhely, sütő, mosogatógép, belső világításos felsőszekrények (mert a piac telített, nyilván azért nem találtam), pedig már inkább fizettem volna, hát reszketeg létemre a fiammal megoldottuk, úgy, hogy kivettem a kölcsönzőből fél napra egy horonymarót, azzal egy óra alatt kimunkáltuk a hosszú egyeneseket. De a sarkokat csak le kellett ütni. :D
No de a horonyvésés az az épületinstalláció művelete, villanyszerelő meg ezer más féle lehet. Itt meg ez szúr szemet fájóan, röhögtetően:
"Alkalmazottnak lenni villanyszerelőként nagy szívás. Vagy szívhatod több műszakban szakmunkás bérért"
“Rendes körülmények között a villanyszerelő csak azért ragad kalapácsot, hogy egy sarkot lepattintson” Ja. A villanyszerelő csak kimegy a helyszínre és összeköti amit össze kell, ugye?!
Láttál te már egy épületvillamossági felújítást? Amikor a mindent be kell vésni, és nem látod a másik embert a szobában, mert akkora por van mindenféle! Próbálja ki nyugodtan, aki szerint halálra lehet keresni villanyszerelőként.
Ja, de a a szaki szerinted nem vés meg fog kalapácsot :D
Te sem tudod mi fán terem ez, látom, csak pofázol.
Szemet szúrhat meg jót is röhöghetsz rajta, de attól még amit leírtam az az igazság.
Szerinted egy nulláról kezdő villanyszerelő megengedheti magának, hogy legyen egy embere aki vés helyette???
Egy villanyszerelő nem bérel gépeket, mert nem mindegy milyenekkel állít oda.
Csak egy példa. Lakásfelújítás. Tesco saját márkás vésője bírt néhány órát, de a Makitám meg a Dewalt-om hosszú évek óta bírják a strapát. Tisztába vagy vele, ezek a gépek mennyibe kerülnek?
Vagy a vésésre is legyen egy ember aki kalapáccsal kocogtassa ki a betont???
Fizessen azért is kezdőként?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!