Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljam meg az elektro...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan tanuljam meg az elektronika alapjait, ha hobbi szinten szeretnék foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Nagyjából IoT, robotika, automatizálás, Arduino, Raspberry témakörök érdekelnek, de mielőtt konkrét projectekbe kezdenék, el akarom sajátítani az elméleti alapokat, és egyszerű áramkörökön gyakorolni. Az ideális az lenne, ha teljesen egyedül tudnék felkészülni, mert programozni is így tanultam meg. Viszont az elektronika esetén ez nehezebb, mert a hozzá nem értő kísérletezgetés veszélyesebb, illetve alkatrészeket kell beszerezni, amikhez nem értek.


Mi lenne a megfelelő haladási irány?

Milyen jegyzetekből, milyen sorrendben tanuljak? (írott anyagot általában jobban szeretem, mint a videókat)

Miféle felnőttképzésre keressek rá?

Hol találjak megvalósítható gyakorló feladatokat?



2020. aug. 5. 16:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy egyetemi előadások, okj, meg hobbi csoportok nem nagyon vannak a közelben. Ezért is lenne érdemes egyedül megoldani.
2020. aug. 5. 16:24
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
hobbielektronika.hu-n vannak egyszerűbb cikkek amatőröknek. Amúgy valamilyen elektrotechnika tankönyvvel lehetne kezdeni, antikváriumokban is vannak ilyenek.
2020. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elektrotechnika, digitális technika. Ha jobban belemélyedsz, akkor analízis, komplex számok témakör matekból.
2020. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most az a kérdés, hogy honnan indulsz?

- Kinéztem a helyet ahol a műhelyem lesz, holnap veszek egy pákát.

Vagy:

- Csak a logikai áramköröktől "fölfelé" kell dolgokat tanulnom.

Én főleg a gyakorlati résznél próbálok majd segíteni.

Alapok, és utánanéző:

[link]

Papír alapú könyvek:

S. Wirsum Gyakorlati Elektronika

David L. Heiserman Amatőr kapcsolások integrált áramkörökkel


Alkatrész beszerzés. Ha Pesten járok főként a Lomexnél töltöm föl a készleteimet.A webshop-ból kinézett alkatrészekről előtte listát írok (cikkszámmal).


Ha az alapokról indulsz hosszú többrészes hozzászólásaim leszek, mint egy latin szappanopera. Ilyen témakörökkel: Szerszámok, és forrasztópákák, Ny.Á.K. készítési eljárások, amatőr műhely mint önfelépítő valami, stb.

2020. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Privátban feltett kérdésre válaszolva az illusztrációhoz valószínűleg rossz képkezelő oldalt használtam . Ez remélem jobb lesz:

[link]

Forrás: J. Wojciechowski ( Ejtsd Vojcsehovszki ) Ismerkedés az Elektronikával

[link]

[link]


Ha kicsi a pákád, toldd meg egy vihargyújtóval!

[link]

A ráadás kép csak illusztráció jellegű. Egyik kézzel kellene tartani a vihargyújtót, másikkal az ónt, harmadikkal a kamerát. (XD)

2020. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!