Mennyi esélyem lehet az informatika érettségire?

Figyelt kérdés

Már érettségiztem, de pótérettségit szeretnék tenni informatikából (átjelentkezés). A számítógépekhez eléggé van "érzékem", a gimis anyag nem okozott nagyobb fejtörést, viszont már 2 éve nem foglalkoztam iskolai szinten a tantárggyal.


Mennyire nehéz egy középszintű infó érettségi? Legalább 90%-ra abszolválnom kellene. Mekkora nehézségbeli különbség van a közép- és az emelt szint közt? Az emeltet mennyire "lehetetlen vállalkozás" 70% körül megírni?


Két lehetőségem van:

1) Jelentkezem az őszi vizsgára. Előnye, hogy nem ütközik az egyetemi vizsgaidőszakkal, viszont nem biztos, hogy sikerülne olyan jól felkészülni.

2) Megyek tavasszal, így egy kis sakkozás szükséges, mivel bár az írásbeli még a szorgalmi időszakban van, a szóbeli a vizsgaidőszak kellős közepére esik.


Szerintetek önállóan is fel lehet rá készülni? Ha igen, milyen könyvet/weboldalt ajánlanátok?


Köszönöm a segítséget :-)


2010. aug. 3. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én négy hónap alatt készültem fel az emelt szintű vizsgára nulla tudásból, heti egy teljes nap ráfordítással, tanári segítséggel, 66%-os lett. Ha kihasználod az augusztust és segít valaki, aki képben van, akkor még ősszel is simán le tudod tenni. Én inkább ezt javaslonám, már csak azért is, mert így egy hónapot most tuti intenzíven tanulsz, meg még szeptember közepéig is simán lesz időd, és ha mégsem sikerül elég jól a vizsga, még mindig mehetsz tavasszal. Míg ha a tavaszi időpontra készülsz, oda fogod koncentrálni az energiáid, most nem fogsz szinte semmit tanulni, és ha nem sikerül elég jól, akkor nem lesz lehetőséged javítani.


Önállóan szinte tuti, hogy nem tudsz felkészülni, ha nem tudsz alapszinten programozni, akkor legalább arra kérj segítséget, mert egyedül tizenötször annyi idő, mire rájössz valamire, ráadásul soha nem lehetsz biztos benne, hogy jól csinálod.

2010. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem gáz az infó érettségire felkészülni. Nézd meg az előző éve feladatokat, és azokat gyakorold be. És amilyen programokkal csináltad a feladatokat ismerd minden porcikáját mert igazából az a kulcs. Ha tudod mit hol kell megtalálni a programban akkor pofon egyszerű az egész.


Szóbelire meg tényleg tanárral kell felkészülni.

Én 98%os ámbár közepet írtam. De soha nem voltam infózseni én is kb 1 hónapot készültem.

2010. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az előző vagyok .

ja és van egy jó infó oldal.


Itt sok középszintű értségi feladat meg van oldva.


[link]

2010. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
utolsó kiegészítésként annyit hogy jobb oldalt rákattintasz az oktatóvideókra és ott találhatod meg a videókat, amin megoldják a feladatokat.
2010. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem készültem, 48 % közép
2010. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó vann.....

Azért a mostani érettségin megbukni és jó jegyet szerezni nehéz csak.

Mert ha valaki egyszerűen csak a szöveget érti mi a papírra van írva már meg van a hármas, ha nagyon hülye akkor a kettes.

2010. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, rendesek vagytok :-)


Megnéztem az érettségi feladatokat, nem találom őket kimondottan vészesnek. De igaz, kell a tanári segítség a programozáshoz legalább.


Szerintetek melyik az egyszerűbb - 90%-os középszintű vagy 70%-os emelt?

2010. aug. 4. 11:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!