Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből kell érettségiznem, ha...

Miből kell érettségiznem, ha etológia irányban szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Miből milyen szintű kell? Gondolom emelt szintű is kell valamiből.
2010. aug. 3. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
biológia mindenképp, de kémia is jól jön majd
2010. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs mi az, de az egyetemednél ki van írva, hogy mik a felvételi tárgyak. nézd meg a felvin!
2010. aug. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Bsc biologiara kell menned, oda meg nem kovetelmeny a biosz emelt, de tobbletpontot ad. Viszont, amilyen keves a ponthatar egy TTK-os szakra, szerntem nem eri meg...Aztan majd Msc képzésen meg mesz etologiara. De van egyaltalan Magyarorszagn etologus szakirany? Mert zoologus, meg tengerbiologus sincs...Szerintem ezt is csak valamelyik kulfoldi testveregyetemnel tanulhatod majd.(Becsben van tengerbiologus, nem ertem nalunk miert nincs.) De, nezz korul a www.felvi.hu oldalon, az egyetemek, fosikolak menupontban, es ott az Msc kepzseknel hatha talalsz.

Sok sikert!(:

2010. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még 2 évem van érettségiig, és csak tudni akartam, hogy mire készüljek.

Egyébként az eltének van etológiai tanszéke.

Kémia biztosan kell?

2010. aug. 3. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A biosz mindig kézenfogva jár a kémiával:) De kötelezőnek nem kötelező, felvi.hu-n meg tudod nézni mit fogadnak el biológia szakon. De egyetem muszáj lesz tanulnod, az tuti:D
2010. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az alapszakon:

Általánosan művelő tantárgyak (informatika, társadalomtudományok). A természettudományos alapozótárgyak (matematika, fizika, általános kémia, analitikai kémia, szerves kémia). A növénybiológia tárgyai (növényszervezettan, -rendszertan, -élettan). Az állattan tárgyai (állatszervezettan, -rendszertan, -élettan, etológia). A molekuláris és sejtbiológia tárgyai (biokémia, molekuláris biológia, genetika, mikrobiológia, sejtbiológia, immunológia). Az ökológia és evolúcióbiológia tárgyai (ökológia és biogeográfia, evolúciógenetika).


[link]

etolgóia tanszék van, [link]

Az a diák, aki tanszékünkön szeretne tanulni, az érettségit követően jelentkezzen az ELTE biológus BSc, majd MSc képzésére, ahol lehetősége nyílik a tanszék munkatársai által oktatott órák felvételére, és etológiai témájú szakdolgozat elkészítésére. Jelenleg önálló Etológia BSc vagy MSc nincs, bár elindítottuk az ehhez szükséges eljárást. Az Etológia Doktori Iskolába egyetemi diplomával lehet jelentkezni, és előnyt jelent a tanszéken készített színvonalas szakdolgozat.


a mesterszakon csak az alábbi szakirányok vannak:

idegtudomány és humámbiológia

molekulűris genetika, sejt- és fejlődéstudomány

molekuláris, immun- és mioorbiológia

növénybiológia

ökológia, evolució és konzervációbiológia

2010. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!