Milyen a BGE nemzetközi gazdálkodás alapszakja?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó.

Igazából a BGE számomra picit olyan volt hogy rajtad múlik hogy mit hozol ki belőle, és a szerencsén is nagyon sok múlik. Lehet kegyetlen hasznos, szuper jó képzéssel és el lehet tengeni lengeni minimális erőbefektetéssel, hogy aztán kapj egy "közgazdász" diplomát.

Ha idegen nyelven csinálod, angolul vagy franciául, a cégek tényleg nagyon szeretik, a csoporttársaim mind baromi jó pozíciókban vannak, de a magyarosoknál sem rossz a helyzet.

Vannak tárgyak amiket nagyon komolyan vesznek és számon kérnek, ilyenek a módszertani tárgyak mint a stat1 stat2, matek1 matek2 opkut. A számviteli tárgyakat tanárja válogatja mennyire szigorú.

Én nem bántam meg hogy oda mentem, bár a társaság és a környezet nem jött be.

2020. júl. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Lenne még pár kérdésem.

A matekos tárgyakat emelt matek érettségi nélkül is meg lehet érteni?

Láttam a felvin, hogy lehet nyelveket választani. Ez most pontosan mit jelent? Milyen szintről tanítják? Mitől függ, hogy 1-et vagy 2-őt fogok tanulni?

Miért nem jó a társaság és a környezet?

A duális képzésnél hova lehet menni?

Az idegennyelvű képzésben is ugyanazt tanítják, mint magyarul?

2020. júl. 14. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóról szóra egyetértek az első válaszadóval. A képzés alapvetően jó, és jó kapcsolatai vannak az iskolának külföldi egyetemekkel, rengeteg verseny, tanulmányi lehetőség, csak jól kell kihasználni, viszont nekem sem tetszett a társaság (külkereskedelmi karon voltam).


Én nemzetközi gazdálkodás szakon végeztem, nekünk két nyelv volt, két nyelvvizsga is kellett a diplomához. Ahol csak egy kell, ott úgy tudom, egy nyelvet tanítanak, de ezt nem szeretném biztosra mondani, javítson ki valaki, ha más információja van róla.


A társaság nekem azért nem tetszett, mert a mi évfolyamunkon nagyon sok volt az olyan, akinek csak a bulizás, ivás volt a fontos, a tanulás nem, és én velük nem igazán tudtam azonosulni. Nyilván én is mentem párszor, de mikor valaki azért nézett le, mert inkább a zh-ra tanultam és nem pedig leittam magam, az nem az én típusú emberem. Diákszervezetben voltam, ott viszonylag hozzám hasonló emberek voltak, ott egész jól elvoltam, de nem alakítottam ki életre szóló barátságokat az egyetemen 2-3 kivétellel.


Duális képzést elég sok cég kínál, nálunk a legtöbben Bosch, Siemens és hasonló multinacionális cégekhez mentek dolgozni.


Én az első két évet magyarul csináltam, a specializációt pedig angolul, ott volt olyan, hogy egy tárgy nekünk volt, a magyarosoknak pedig nem, vagy fordítva, már nem emlékszem. De lényeges eltérések nincsenek. Angolon tizedannyi ember van, bár mire én végeztem, a magyarosok is kb. ennyire redukálódtak. :D

Annyi, hogy idegen nyelvű képzésen csak külgazdasági vállalkozás szakirányt lehet választani, míg magyaron van vagy 5 (logisztika és szállítmányozás, kommunikációs irány, diplomácia, tolmács, külgazdasági vállalkozás), pontosan nem tudom az irányokat, mert most változott a nevük, de a tananyag nen hiszem, hogy nagy mértékben eltérne a miénktől (most júniusban diplomáztam).

2020. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A matekos tárgyakat emelt matek érettségi nélkül is meg lehet érteni?


Én matek fizika aktosként mentem a külkerre. A matek1-et kihoztam hozott tudásból, de utána voltak problémáim, tényleg nem egyszerű, de nem kell megijedni, ha nem lesz meg elsőre, meglesz második harmadik alkalommal.


Láttam a felvin, hogy lehet nyelveket választani. Ez most pontosan mit jelent? Milyen szintről tanítják? Mitől függ, hogy 1-et vagy 2-őt fogok tanulni?


Van kb 10-15 nyelv, és a legtöbből van több csoport. Vagy 3 évig tanulsz 1 nyelvet vagy 1.5 évig, majd váltasz egy másodikra (harmadikra). Az 1-2 azt hiszem ezt jelenti.


Miért nem jó a társaság és a környezet?


Mivel fizetős képzésre alacsony pontszámmal is be lehet kerülni, illetve a gazdasági szakok népszerűek olyanoknál akiknek lövésük sincs mi az érdeklődésük, nem érdekli őket semmi, de elmennek a közgázra a külkerre vagy újabban a műegyetemre mert hallják hogy ilyen területen tisztességes fizetést lehet szerezni. Ez a többi gazdasági karra szintén igaz, csak mint amivel kezdtem, nálunk ezek a céltalan emberek nem 390 hanem 280 ponttól jöhetnek.


A duális képzésnél hova lehet menni?


Fönn van a BGE honlapján , úgy tudom változik, keresd meg.


Az idegen nyelvű képzésben is ugyanazt tanítják, mint magyarul?


Nagyjából. Angolon angolszász könyvelés van, nem magyar, illetve mások a specializácaiók. Angol képzésen probléma hogy kevés az oktató, ezért nincsen olyan sok szabadon válaszható tárgy mint magyaron.

A módszertani tárgyak ami a fontos, azok ugyan azok. Illetve angolon egy oktató több tárgyat is visz. Ez azért probléma, mert ha személyi problémád van valakivel, ami előfordul, akkor lehet hogy máshol összefutsz vele, míg magyaron jobban el tudod kerülni.

2020. júl. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok, út közben írtam a választ, így ég kérdésedre a válasz lemaradt.


Én nem emelt matek érettségiztem, viszont nagyon jó volt egyetemen a tanárunk, így simán megértettem minden feladattípust 5-ösre is.

Egy kis logika azért nem árt, de zh-k/vizsgák előtt mindig kiadtak egy mintazh-t/mintavizsgát, ami alapján tudtuk, hogy kb. mire számítsunk. Ez néha olyan volt, főleg matekból, hogy csak a számokat változtatták meg, de amúgy ugyanúgy kellett lépésről lépésre mindent. :D szóval abszolút túlélhető.


A nyelv dolgot meg félreértettem, szóval nálunk kellett, hogy legyen egy legalább középfokú nyelvvizsgád egy nyelvből ahhoz, hogy felvehess egy másikat 0-ról, és ott az első 3 félévben általános középfokig, a második 3 félévben pedig szakmai középfokig készítenek fel. Ha pedig már két nyelvet beszélsz legalább közép fokon, fel tudod venni úgy, hogy első 3 félévben az egyik nyelvből készítenek szakmai közép szintre, a második 3-ban pedig a másik nyelvből.

2020. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!