Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az alábbi szakma neve...

Mi az alábbi szakma neve pontosan és hol lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Aki Inventor, Autodesk stb programokban tervez alkatrészeket meg egyéb dolgokat. CAD tervező? Tudom van ilyen cad cam informatikus de én nem a gépkezelőre és programozóra gondolok, hanem aki pl. műszaki rajz alaján csinál meg benne valamit.

Hol érdemes diplomát szerezni erről? Jó szakma? (el lehet vele helyezkedni?) Fizetés?



2020. júl. 7. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök szerintem és talán a hozzá hasonló mérnökök, mint mechatronikai mérnök, vagy ipari termék- és formatervező mérnök.
2020. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök szakra be sem kerülnék olyan magas a ponthatár. És OKJ-s képzésen mennyire lehet ezt megtanulni? Mennyire vesznek komolyan munkahelyen?
2020. júl. 7. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magas a ponthatár? Na és? Ha kell, érettségizz le újból.

Ez tipikusan mérnöki munka, amit OKJ-s embernek nem nagyon adnak oda. Úgy is le kell ellenőriznie egy mérnöknek ha gyártásba megy a tervezett darab. Arra figyelj viszont, hogy a CAD/CAM programok használata csak egy skill ami viszont elendeghetetlen ha gépész vonalon mozog valai.

2020. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem magas. A BME-n is csak 360 volt tavaly, más egyetemeken meg 280 államin. Csak bent maradni nehéz, de ha érdekel, végigvihető. A CAD csak a képzés egy része, van matek, mechanika, anyagszerkezettan, egy kis gazdasági-jogi dolog...
2020. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kibuknék a matekon és egyéb szórótárgyakon. Mindegy is mert ha jól értem ha dolgozni fogok a CAD csak kis része lesz, és főképp mást csinál az ember. De azért köszönöm!
2020. júl. 8. 00:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt olyan képzés hogy műszaki rajzoló de mára középfokú végzettséggel nem nagyon keresnek embert ilyen munkakörbe, inkább mérnököt vesznek fel egyszerűbb modellezési feladatokra is. CAD programmal tehát elsősorban mérnöki pozícióban dolgoznak. A CAD tervezés során nem csak az a lényeges hogy megrajzold az alkatrészt hanem hogy egy adott feladatra jó legyen, bírja a fellépő terheléseket, gyártható legyen stb. stb.


A képzés tekintetében kicsit vegyesek a tapasztalataim, az elméletet ami a tervezéshez kell, egyetemen tudod megtanulni. Ahogy előttem is írták, bekerülni nem nehéz, bent maradni már egy fokkal nehezebb, de megcsinálható, csak egy ilyen minimum 3-4 év és nem kevés pénz és energia.

Azonban az egyetemen nem nagyon mennek bele egy adott szoftver használatába, ezt legjobban a szoftvert forgalmazó cég tanfolyamain illetve otthon, sok energiát és időt beletéve tudod megtanulni.


Ebben dolgozom, mindenképpen azt mondom hogy jó szakma és jól is lehet keresni vele de végig kell járni a szamárlétrát és nagyon sokat kell képezni magad.


Fizetésben nagyon nagy a szórás, pályakezdőként, pozíciótól, régiótól függően nagyjából nettó 180 és 350 közötti kezdő fizetések vannak. A 10 év tapasztalatommal 800 ezer feletti fizetésem van, de munka is van mögötte nagyon sok.


A kérdés még az hogy mit szeretnél modellezni? Alkatrészeket, gépelemeket vagy inkább kész termékeket (pl. kávéfőző, nyomtató, autó karosszéria stb) mert pl ehhez a kettőhöz (bár vannak közös pontok) teljesen más úton lehet eljutni.

2020. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!