Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME villamosmérnök és levelező...

BME villamosmérnök és levelezőn fizik?

Figyelt kérdés
Lehetséges elvégezni.

2020. jún. 25. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Rugaszkodj neki újból, mert ez így értelmetlen.
2020. jún. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azt kérdezi, hogy villamosmérnököt csinálná nappalin és levelezőn fizikust, és hogy ez menne-e egyszerre.
2020. jún. 25. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudjuk, hogy mennyire vagy zseni, nekem nem menne a kettő egyszerre (VIK-es vagyok).
2020. jún. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha szorgalmas vagy, és nem totál különböző specializációkat választasz, akkor szerintem simán mehet, viszont hogy így van-e értelme, az már külön kérdés: én a helyedben inkább villamosmérnökire mennék, aztán felvennék pluszba olyan fizikás tárgyakat, amik érdekelnek.

Amúgy villamosmérnökin is lesz lehetőséged kiteljesedni fizikában, például ha olyan témát választasz majd a szakdolgozatodhoz.

Egyébként villamosmérnöki BSc után mehetsz Fizikus MSc-re, vagy villamosmérnöki BSc+MSc után fizika PhD-ra.

2020. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Nekem az egyik is alig megy, 2 szak már biztosan nem menne.


Mensa IQ teszten 120 voltam és amúgy szerintem szorgalmas tanuló.

2020. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de meg lehet csinálni ha nagyon jó és eltökélt vagy.


Én azt javaslom, hogy kezdd el nappalin a BME-t és ha jól megy, akkor másodévvel párhuzamosan kezdd el a fizikát. Nem csak a hirtelen ugrást simítod ki (hidd el, nagy a változás a középiskolához képest), hanem könnyen lehet, hogy az előző éves VIK-es tárgyaid egy részét el tudod fogadtatni a fizikus szakon. Ha párhuzamosan csinálod, akkor erre nincsen lehetőség.

2020. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 egyszerre nem is tudja elkezdeni a kettőt, egy felvételi eljárásban csak egy helyre nyerhet felvételt.

A kérdésre válaszolva: ehhez szerintem nagyon okosnak kell lenni. Én ugyan mérnökinfós vagyok a VIK-en, és kimondottan szorgalmas, de így is sokat szenvedek egy szakkal is. Egy bizonyos pont után már nem lehet szorgalommal kopmenzálni az adottsáigaidat. Hacsak nincsenek kiemelkedő versenyeredményeid meg ilyenek, nem gondolom, hogy könnyen meg tudod csinálni a kettőt egyszerre.

2020. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a levelezős fizika mennyivel könnyebb a nappalinál,de az tény hogy az utóbbit nehéz elvégezni csúszás nélkül, jó jegyekkel teljes "állás"-ban is, nemhogy még ha mellette zsonglőrködsz egy hasonló nehézségű másik szakkal.Szerintem baromság együtt csinálni a kettőt,a vége úgyis csak az lesz hogy egyikkel sem végzel.
2020. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:

A kérdező vicc vagy az elképzelése. Fordítva ül a lovon. Orvost vagy fizikust levelezőn? Ne már! Aki levelezőn is képes elsajátítani ezeket, annak felesleges egyáltalán beiratkozni.

Én az ötéves BME nappali mérnők-fizikuson végeztem. A 48-ból 5-6 évfolyamtársam végzett mellette mást is. 1 másodévesként elkezdte (és 5 év alatt befejezte) a villamosmérnökit (tudtommal nappalin). Ez eléggé "példa nélküli" teljesítmény. A fizika/fizikus (a nemtanári) szak nem kíméletes. Nem sok teret hagy más tanulnivalónak, csak ha igen kivételes képességekkel rendelkezik az ember. Egy elsős szaktársamnak nem ment a lineáris algebra (mátrixok stb.), mire a "jó" minősítésű villamosmérnök hallgató bátyja nagy arccal mondta, hogy majd segít. A lány mutatott pár átlagos fizikus ZH feladatot, majd a báty a fülét-farkát behúzva visszavonult. ... A többi duplaszakos: 1 a Corvin közgázt, a többi az ELTE fizika tanárit. De ez utóbbiaknak csak a pedagógiai jellegű dolgokat kellett tanulni, mert a természettudományos képzést értelemszerűen megkapták a BME-n.

Én az Óbudai Egyetemen elvégeztem a villamosmérnök B.Sc-t is, és azt kell mondjam, hogy ez a bolognai rendszer jól megkavarta a dolgokat. Míg régen az összes villamosmérnök 5 évig tanult, amiből az első 3 lényegében egyforma volt mindenkinek, addig ma az alapszakon 4 félév közös, 3 pedig 5 szakirány összesen 20 alszakirányának egyikén zajlik. Nagyon korai a specializáció, és emiatt piszkosul sok olyan villamosenergetikai, motoros, automaikai dolgot nem tudok (mert nem tananyag), amit egy 20 éve végzett villamosmérnöknek magától értetődő volt/van. Egyrészt ezek egy részét a munkahelyem, más részét én várnám el, de utólag, végzés után, ráadásul nem azon a szakirányon végezve, nehéz elsajátítani munka mellett.

Szóval, ha az első évet fizikus nappalin 4-esekkel el tudod végezni, akkor reális elgondolkozni azon, hogy villamosmérnökit is végezz mellette levelezőn. Nem fordítva! A fizikus képzésen nem az első 2 félév a nehéz, hanem az utána lévő 4, amikor az elméleti fizika tárgyak és magasabb matematika facsarja ki az agyát az embernek.

Nem értem, minek matematika a mesteren, azt hamarabb kell megtanítani. ... Ja, de értem. Nem adják le a matekot, ahogyan kellene, mert akkor nem maradna hely és ember, hogy ezt az előrehozott specializálódást elvégezzék. A fizika alapszak annyiból jobb, amit eddig láttam, hogy ott tényleg szinte csak azt tanítják, amit az 5 éves képzés első 3 évében volt. Ebből kifolyólag egy alapszakos fizikus nem is jó másra, csak szoftverfejlesztésre, és - esetleg - műszerbütykölésre. De senki nem is gondolja, hogy bárhova fel kellene venni "fizikusnak" alapszakos hallgatót.

2021. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!