Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné az egyetem számomra?

Megérné az egyetem számomra?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy családi vállalkozás, ami már lassan 20 éve megy. 2-en kezdte anyu apu, utana csatlakozott noverem es batyam is, uncsitesom is. Ma mar 13-an vagyunk es szepen fejlodik, tenyleg hatalmasat fejlodott az evek alatt, par bicikli es motoralkatreszbol indult, mara mar több mint 11000 tetel talalhato a cegben, tobbnyire muszaki cikkek (Makita, Bosch, DeWalt, Villager, Ferm, Metabo stb...). A kérdésem az volna, hogy megérné-e valami egyetemet elvégeznem, amivel az üzletet tudnám segíteni. Valamiféle közgázon gondolkodtam. Vagy felesleges, mert nem tudna nagyban hozzájárulni? Mellesleg kicsit depressziv a hangulat ebben a varosban, sokan elmentek külföldre (Magyarorszagra) és ez is egy tényező amiért elmennék, legalább így a 20as éveimben látni a világot kicsit, ismerkedni emberekkel (20 éves vagyok). Szerbiában élünk, szóval nem tudom mennyi értelme lenne Magyarországon elvégezni a közgázt, mekkora az átfedés pl. csak így nagyon felszínesen a kft. olyan mint itthon a str., és ha elvégezném ott, akkor mekkora hasznát venném itthon. Mellesleg nem kötelező a közgáz, csak ez jutott eszembe, írjatok még opciókat. Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

2020. jún. 14. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

szerintem teljesen felesleges

én jártam félévet, de bohóckodás, ami a gazdálkodási szakokon megy

2020. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos elég gyenge a közgáz oktatás: a tanárok ugyan jók (legalábbis a jobb helyeken, mint ELTE, BME, Corvinus), csak a számonkérések elég gyengék, így sokan végeznek úgy, hogy kevesebbet tudnak az üzletről mint azok, akik diploma nélkül indítottak saját vállalkozást.


Viszont mégiscsak lenne értelme belevágni (legalábbis itt, nem Szerbiában):

- elszakadnál kicsit a családodtól, és ahogy te is mondtad, világot látnál, megismernél új embereket

- ha nem csak a minimumra hajtasz, tud adni az egyetem is pluszt, amit később, ha visszaköltöznél, tudnál kamatoztatni a családi vállalkozásban (magadtól valószínűleg nem mélyednél el se a számvitelben, se készletgazdálkozás matematikájában)

- az egyetemen megtanulsz tanulni, lényeget kiemelni hosszú szövegekből, szellemi állóképességed is fejlődne (legalábbis ha színvonalas helyre mész)


Jó választás lehet még valami mérnöki szak is, azok nehezebbek, de fejlődni is többet fogsz tőle. Van még a sokak által - teljesen jogosan - lehurrogott hibrid, a műszaki menedzser alapképzés - ez viszont neked pont jó lehet, hiszen már biztos helyed van a családi vállalkozásban, nem gond, ha mindenből csak egy kis szeletet kapsz.


Hogy mekkora az átfedés, azt nem tudom, de azért nem az ilyen lexikális dolgok dominálnák egy egyetemi tantervben, szóval emiatt nem aggódnék.

2020. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha van egy működő vállalkozás, akkor eseteben az egyetem nem a karrier, hanem a látóköröd kiszélesítése miatt érdemes. Illetve sok-sok emberrel találkozhatsz, kapcsolati tőke növeléséhez is nagyon hasznos.

Közgáztól kezdve a mérnökin át a műszaki menedzserig bármit érdemes elvégezni amivel a saját képességeid fejlesztheted.

2020. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
#3-as: köszönöm, hogy írtál egy összefoglalót az előbbi bejegyzésemhez :D
2020. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Haha, az igazat megvallva, nem olvastam az előző hozzászólásokat. De valóban, gyakorlatilag ugyanazt írtam, csak tömören :D
2020. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Elfelejtettem amúgy említeni, hogy jártam 1 évet Biomérnökire, de annyira nem tetszett, az eredményeim amúgy nem voltak olyan rosszak, meg sikerült mindkettő kalkulus. De ennek aztán tényleg nem sok köze volt az üzlethez (nem is ez volt a cél akkor még), nem tudom hogy ez a műszaki menedzser mennyire hasonlíthat rá, mivel eléggé hasonló a tanterv.

2020. jún. 15. 09:44
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
A tanterv hasonló, de a műszaki menedzser képzés az inkább gazdasági mint mérnöki. Tanulsz ezt-azt, de tervezni nem fogsz tudni. Arra lesz elég a műszaki tudás, hogy hozzá tudj szólni a termékekhez, legyen fogalmad az alapok alapjairól, szépen magyarosan: ne tudjanak téged átb@szni. Ad egy szemléletmódot, ami neked tényleg hasznos lesz, mert azonnal tudod alkalmazni a cégen belül, így gyakorlatod is lesz bőven. Ki tudja mit hoz a jövő. Egy diploma hátrébb még soha nem vitt senkit :) Ha később esetleg nagyobb cégnél is lennél menedzser (mert mondjuk kipróbálnád milyen), akkor a saját cégen belüli tapasztalat + a műszaki menedzser diploma szinte garancia a sikerre.
2020. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Olvasgattam amúgy itt gyakorin, és elég szánalmas, hogy a "mérnökurak" így lehurrogják a szakot.. De olvastam pár siker sztorit is, véleményem szerint amúgy csakis azon múlik az egész, hogy mennyit adsz ki magadból és, hogy mennyire ragadod meg a lehetőségeket.
2020. jún. 16. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!