Nemzetközi gazdálkodás és hasonló “sablon” szakokkal lehet még érvényesülni?
Jovore erettsegizek, viszont meg mindig nem tudtam eldonteni, hogy megis mit fogok tanulni. Nemzetkozi gazdalkodas, nemzetkozi tanulmanyok, esetleg kereskedelem es marketing szakok erdekelnenek, viszont tudom, hogy ezekre nagy a tuljelentkezes es olvastam sok helyen, hogy ezek konkretan bufeszakok.
Viszont sok lehetosegem nincsen, mivel csak a nyelvek erdekelnek (angol, nemet), illetve a matek/fizika/kemia iranyt mindenkepp a leheto legminimalisabbra szeretnem venni, mivel ezek nem erossegeim sajnos.... Velemenyeket szeretnek kerni az emlitettekrol!
(Egyebkent meg a tolmacsolasra gondoltam, de angol-nemet tolmaccsal telitett ez a palya es azert a megelhetesre is gondolni kell ugyebar...)
18/L
Egy kicsit jobban tájékozódj mielőtt döntesz.
"Nemzetkozi gazdalkodas, nemzetkozi tanulmanyok, esetleg kereskedelem es marketing szakok erdekelnenek, viszont tudom, hogy ezekre nagy a tuljelentkezes es olvastam sok helyen, hogy ezek konkretan bufeszakok."
Ezek közül kizárólag a nemzetközi tanulmányok a büfészak. A másik kettő normális gazdasági szak. A gazdasági szakokról röviden:
Gazdasági és pénzügy-matematikai elemző: durva, mérnöki szintű matek, cserébe durva tudás. A cégek már elsős egyetemista korodban térdenállva könyörögnek, hogy oda menj dolgozni. A wall street leendő cápái. Viszont 5 éves osztatlan képzés, nincs 3 év után menekülés.
Alkalmazott közgazdaságtan BSc vagy matematika BSc +
gazdaság-matematikai elemző, vagy biztosítási és pénzügy-matematikai elemző mesterszak: nagyon ütős kombináció ez is, kb mint az első, csak nem annyira zökkenőmentes, mint az osztatlan képzés.
Alkalmazott közgazdaságtan alap+mesterszak: kevesebb matek, de azért ez is kemény elméleti képzés, inkább elméleti közgazdaságtannak kellene nevezni. Nem tudom, miért hívják alkalmazottnak... ez is jó szak, főleg kutató, tanácsadó lehetsz vele, de egyébként menedzserkedni szokás ezzel is.
Gazdálkodás és menedzsment: ez a klasszikus Business Administration menedzserképzés, ha nincs bővebb elképzelésed egyenlőre, akkor ezt válaszd. Elmélet és gyakorlat egyensúlya, nem is túl nehéz. Ez ilyen jolly joker, cserébe viszont kicsit “nesze semmi fogd meg jól” érzés, nem ad olyan konkrét szakma érzést, mint a pénzügy vagy marketing.
Nemzetközi gazdálkodás: klasszikus külkereskedelem, nagyon jó szak ez is, és nagyon hasznos meg jövőtálló is. Ha jó vagy nyelvekből, sokat szeretnél utazgazni meg külföldiekkel tárgyalni, válaszd ezt.
Pénzügy: nagyon piacképes szak ez is, pénzügyes még a mikrovállalkozásokba is kell, meg a hatalmasokhoz is. Nagyon hasznos tudást ad. Cserébe viszont száraz mint a novemberi avar, és a számvitel része szivat mint állat.
Marketing: ez is nagyon hasznos és piacképes, viszont izgalmas és sokszínű. Sokfelé lehet vele szakosodni. Itt írtam róla bővebben:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..
Koszonom szepen a hosszu valaszt, sokat segitettel!☺️
Igen meg olvasgatnom kell ezekrol az biztos.
Most a nemzetkozi gazdalkodas es a marketing a legszimpatikusabb a leirtak alapjan.
Az elsővel teljesen egyetértek. BCE NG szakosként meg egyébként nem érzem magunkat sablon szaknak, hiszen pl. évek óta mi vagyunk az ország legmagasabb átlagpontú szakja, már bekerüléskor két nyelvvizsgája volt majdnem mindenkinek.
Közgáz diplomát nem fogsz kapni matek nélkül, de ha nem az AK, GPME, közgazdasági elemző stb. szakokat választod, akkor a munkaerőpiacon vegytiszta matekra nem nagyon lesz szükséged.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!