Építészmérnök vagy építőművész?
Az jó, ha szereted a matekot, de szereted-e a fizikát? Mert az se mindegy, ha az építészmérnökin gondolkozol. Vannak ismerőseim ott, akik már végeztek volna, de még mindig szilárdságtan szigorlattal küzködnek. És így természetesen a ráépülő tárgyakat sem teljesítették még.
Illetve ez a szakma híres a be nem jelentett munkáltatásról, túlórázásról, más mérnökökhöz képest relatíve alacsony fizetésekről. Valamint (utóbbitól nem teljesen függetlenül) elnőiesedett.
Ha érdekel itt elérhető milyen tantárgyakat kellene tanulnod egy építészmérnöki szakon:
Az építtőművésszel az a probléma, hogy nem ad ugyanolyan jogosultságokat, mint az építészmérnök, nem kapsz tervezési engedélyt, stb, mindig kellene valaki aki aláírja a terveket, így sokkal kisebb a fizetés is.
Ha rendes épületeket szeretnél tervezni, akkor ahhoz mindenképpen kell a mérnöki tudás (a tervező építész foglalkozik az épület külső-belső megjelenésével, alaprajzi rendszerével, stb). Viszont egy épületet többen "terveznek" lesz ott statikus, épületszerkezettervező stb, aki pontosan meg tudja mondani, hogy hova kell és mekkora fal/oszlop (nagyon leegyszerüsített példa). Csak szükség lenne rá, hogy tisztában legyél tervezés közben, hogy milyen keretek között mozoghatsz.
ui.: A középiskolás fizikának köze sincs az építész karon lévő statikához, szilárdságtanhoz, akár ötös is lehetsz belőle úgy, hogy esetleg a középiskolás fizika nem ment. (nyilván tanulni kell, lehet, hogy nagyon sokat is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!