Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel idén 20 ezerrel kevesebb...

Mivel idén 20 ezerrel kevesebben jelentkeztek a felsőoktatásba könnyebb lesz bekerülni eddig népszerű szakokra?

Figyelt kérdés

Pl pszichológia szakra

Ha igen, vajon tippelhetünk mennyivel esnek a ponthatárok?

Persze a vírushelyzet miatt változtathatnak még a felvételi lejáráson is...



2020. ápr. 15. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen eredményeik vannak a jelentkezőknek. A pszichológia pont olyan, ahol stabilan magas a ponthatár.


A felvételi eljáráson, pontszámításon lényegesen változtatni biztosan nem fognak, mert nem csak azokat érinti a felvételi, akik most végzősök.

2020. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n már fent vannak az idei jelentkezések szakra/karra bontva, ott megnézheted, vajon pl. pszichológián csökkentek-e a létszámok (tipp: nem nagyon). Olvastam ma egy cikket valahol, a pedagógusképzésekre jelentkezők esetén volt nagyon erős a csökkenés.


A felvételi eljárás csak akkor változhat, ha az érettségin túl valamilyen más speciális eleme is van (alkalmassági vizsga, elbeszélgetés stb.). Persze a megváltozott (valószínűleg megváltozó) érettségi lebonyolítás miatt az idén érettségiző jelentkezők pontszámai magasabbak vagy alacsonyabbak is lehetnek, mint az eddigi átlag. De a nagy számok törvénye szerint valószínűleg te is annyival jobb/rosszabb eredményt érsz majd el, mint az átlag.

2020. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem valószínű, de ha például az ELTE SEK pszichológia szakára adtad be a jelentkezesedet, ők egy mai Fb posztban azt írjak, hogy 54-en jelentkeztek ( nem írtak hogy ez az összes jelentkező vagy csak az első helyes, de pont emiatt gondolom, hogy ez az 54 az összes jelentkező) Emellett korábban mondtak hogy 15-50 főt vesznek fel, elég valószínű, hogy itt akkor a legtöbb embert fel is fogjak venni és talán nem 450 pont körüli lesz a végleges pontszám. A felvételin meg elképzelhetetlen, hogy változtassanak, ez fix.
2020. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Államin összesen 156-an, 51-en első helyen, költségtérítésesnél 61, és 3 fő.
2020. ápr. 16. 00:04
 5/12 A kérdező kommentje:
A többi egyetemen nőtt a pszichológiára jelentkezők száma.
2020. ápr. 16. 00:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ELTE SEK fb posztban tényleg 54 felvételizőről írnak. A fentebb leírt adatokat pedig a felvin láttam.
2020. ápr. 16. 00:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval az 54 fő az ELTE SEK ba az első helyen jelölők száma.
2020. ápr. 16. 00:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a legnépszerűbb Egyetemre akarsz menni, vagy sem. Ha igen, akkor ugyanolyan nehéz mint bármikor, ott nem lett különösebb változás a jelentkezési számban.
2020. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, pont az előbb néztem én is. Az Fb posztból ez kimaradt, pedig ( szerintem lényeges info).
2020. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is az ELTE SEK pszichologiát jelöltem meg elsőként, bízom benne, hogy nem lesz magas itt a ponthatár. Ha most felvetelizel, akkor sok sikert kívánok!
2020. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!