Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Burkoló vagy Lakatos. Melyik...

Burkoló vagy Lakatos. Melyik szakmát tartjátok jobbnak és miért? Elsősorban a fizetés és a nehézség éli különbségek érdekelnének.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 11. 19:23
 1/3 A kérdező kommentje:
*nehézségbeli
2020. ápr. 11. 19:24
 2/3 anonim válasza:
2020. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most tanulok burkolónak (dolgoztam már benne eddig is), nagyon szeretem. Igaz, ez már felnőttképzés.

A két szakma nagyon különbözik, egyik vasipari, másik építőipari, neked kell tudnod, hogy melyik vonz jobban. Burkolónak lenni sem egyszerű (tudom, most jönni fog az, hogy, ha Lakatos Marlonbrandóka is elvégezte, akkor biztos pofon egyszerű, de nem). Az az igazság, hogy sok embert(szinte mindenkit) kirugdosnak a szakmunkàsból bukás nélkül, pedig valamelyikük még írni sem tud, aztán mennek barmolni ezek az emberek és így jön a tévképzet arról, hogy "Minden építőiparos alkoholista, nem dolgozik jól, tré munkát végez", stb. Másik oldal meg az, hogy legyen számla nélkül, olcsón, gyorsan. Hát ilyen feltételek mellett tényleg csak Lakatos Marlonbrandóka fog dolgozni, ezen nem kell meglepődni. Itt is kell számolni, nem csak négyzetmétert, de darabszàmot is, ragasztót, alapozót, fugàzóanyagot, szakítószilàrdsàgra kell odafigyelni, aztán nedvességmérésre, stb. Tudni kell kőműves dolgokat is, mert kapásból közel 300 felé ragasztó létezik csak a Mapei cég által, és azok közül kell választanod mindig, mert minden felület más, mindig mással dolgozol, más méret, vagy vastagság, más hibák. Ha hibàzol az sajnos látszik, és rád is verhetik ezt a hibát egy jó nagy perben akár. Észnél kell lenni, ha visszahívnak, hogy XY dolog a munkáddal nincs rendben, akkor meg kell tudnod mondani mit rontottàl el, vagy egyáltalán ez a Te hibádból adódott-e(igen, létezik olyan, hogy nem a te hibád, mégis a te munkádon látszik meg a probléma). Tudnod kell orvosolni is, különben híre megy, hogy kókler vagy, vagy gatyát is leperelik rólad. Másik oldal még az is, hogy a szerszámok elég drágák, ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni (hála a 3 méteres lapoknak ezekhez elég speciàlis szerszámok szükségesek).

A lakatos szakmáról nem tudok nyilatkozni, én azt személy szerint nem csinálnàm, nekem bonyolult, de mindenkit más érdekel, és mindenkinek más "bonyolult".

2020. ápr. 12. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!