Német kettannyelvu és turisztikai szakgimnáziumból mehetek nem azonos ágazatú egyetemre?
Szia! Én inkább a gimit javasolnám, én is a humánba járok. Szerintem jobban járnál, mert az ifoban ( a 6 éves képzés) nem is tanulnál olyan tantárgyakat (pl. biológia), amik a továbbtanuláshoz szükségesek. Nyelvet itt is tudsz tanulni, bár a humánon(angol-német) a német annyira nem hangsúlyos.
A legjobb megoldás a német kéttannyelvű gimnáziumi rész lenne (5 éves), ahol a nyelvet is megtanulhatnád és jól fel is tudnál készülni az érettségire.
6 év az elég sok, ha közben meg rájössz, hogy hoppá, ezt mégsem szeretném/nem tudnád azt tanulni, amit szeretnél, akkor elég kevés esély lenne közben szakot/sulit váltani, mert az évismétléssel járna. Ráadásul az idő inkább szakgimis beütésű, nagyon nehéz a nagy óraszám és a sok szakmai tárgy és gyakorlat miatt.
Nem lehetetlen ifoból továbbtanulni, de nem egyszerű a közismereti tárgyak kevesebb (gimihez képest) száma miatt.
Persze, hogy mehetsz.
De én a 4 évest ajánlanám, az is sok.
A nyelvi előkészítőnek sok hátránya is van, és egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz a tudásod, mint egy sima gimiben.
Már miért kezdenék a gimiben előröl a nyelvet? Nálunk gimiben volt szintfelmérő, és az alapján osztottak csoportokra.
Én nyelvtagozatra jártam, már nem emlékszem a konkrét óraszámokra, de mindkét nyelvből 4 és 6 között mozgott. Eleinte az 1. nyelv volt csak, utána az 1. nyelvből volt több, aztán a 2. nyelvből volt több, utolsó évben már csak a 2. nyelv volt.
Általában 2 középfokú nyelvvizsgát csináltunk, az osztály 1/4-ének volt egy felsőfokúja is; első nyelvből azért már jóval középfok feletti szintre lehetett eljutni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!